Sponsor Reklam

Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Memur Alımı

Zabıta memuru ve itfaiye eri olmak için ne yapılmalıdır, nasıl  zabıta memuru ve itfaiye eri olunur? Zabıta memuru ve itfaiye eri almayı düşünenlere Devlet Personel Başkanlığı, Kamu Personeli Seçme sınavına girerek atama bekleyenlere yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamuoyu ile paylaşılan açıklama şöyle:

Yerel yönetimin talepleri doğrultusunda Başkanlığımız ve İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü birlikte varlıkları yaptıkları istişare sonucunda zabıta ve itfaiye eri memuru kadrolarına merkezi yerleştirme yöntemi ile personel alımı yapılmasına karar verilmiştir. Zabıta memuru ve itfaiye eri kadroları için Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016/1 döneminde yerleştirme talebinde bulunanların belediyelerin Devlet Personel Başkanlığı uygulama web yetkilisi yada bu görevli tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı işlemleri bölümünde yetki verilen kişi aracılığıyla kurumumuz internet sayfasındaki Devlet Personel Başkanlığı uygulama sistemine giriş yapması gerekir. Daha sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı işlemleri sekmesine tıklayarak ardından yerleştirme talebi bölümü doldurulmalıdır. Burada ünvan, derece, kadro, eğitim durumu ve nitelik belirleme bölümleri eksiksiz seçilmelidir. Sonrasında bu form başkanlığımıza iletilmeli başkanlığımıza gönderilen tohumlar kontrol edilerek onaylama taleplerini doğrultusunda 'Rapor al' sekmesini kullanarak oluşturacakları personel talep formlarını ilgili bölümün amirine onaylatması gerekir. Daha sonra aldıkları üst yazı ekinde 13 Mayıs 2016 tarihinden önce başkanlığımıza gönderilmesi gerekmektedir. Gecikmelerde sorumluluk adaya ait olacaktır.

Bu göreve talip olmak isteyen adayların başkanlığımızın sisteminde tanımlı olmayan belediyelerin web yetkilileri ile görüşerek sisteme dahil olmaları için 0312 408 73 24 numaralı telefonla irtibata geçmeleri gerekir. Böylece ilgili belediyenin web yetkilisi sistemde tanımlanacaktır. Bütün belediyelere duyurulur. Zabıta memuru ve itfaiye eri memur alımı hakkında bilgilendirme kamuoyuna duyurulmuştur. Gerekli şartları taşıyanların belediyeler kanalıyla gerekli müracaatları yapması gerekir.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir