Sponsor Reklam

Yeni İstanbul Havalimanına Personel Alınacak

 Arnavutköy'de yapımı süren İstanbul yeni havalimanına 100.000 dolayında personel alımı yapılacak. Dünyaca ünlü İstanbul Havalimanı tamamlandığı zaman yaklaşık 100 bin kişi burada görev yapacak. Şu anda havalimanının inşaatı için 22 bine yakın insan projede görev alıyor. 2018 yılında tamamlanması beklenen yeni havalimanında her kademeden insana ihtiyaç duyulacak. Bu sebeple 2018 yılında okulu bitirip mezun olan insanların büyük avantaj sağlayacağını hatırlatalım. İstanbul'da işsizliğe büyük oranda çözüm olacak havaalanı inşaatı çalışmaları olanca hızıyla sürüyor. İnşaatı süren havalimanı işletmeye açıldığı zaman 100 bin insana yeni iş fırsatı olacak. Bunun dolaylı etkileri ile beraber 2 milyona yakın insan gelir elde edecek.

İstanbul hava limanına 30 bin personel alınacak

Yapımı hızla süren Havalimanı projesinin tamamlanması için gelecek yıl 30 bin personel iş sahibi olacak. Çalışacak olan personelin düz işçi tabir edilen niteliksiz eleman seviyesinde olacağı bildirildi. İstanbul havalimanının yapım aşamasında inşaat işlerinin yürütülmesi için yaklaşık 30 bin işçi alınacak. İnsan kaynakları ihtiyacını karşılamak amacıyla alınacak olan personelin diğer sektörlere ve domino etkisi yaparak etkili bir gelişme gösterdiği bildirildi. Özellikle 2017 yılından itibaren havacılık alanında tecrübeli olan elemanlara ihtiyaç duyulacak. Bu sebeple havalimanında çalışacak yer hizmetleri görevlileri. duty free çalışanları. güvenlik elemanları şimdiden CV'lerini hazırlamaya başlasınlar.

100 bin nüfuslu bir şehir doğuyor

İstanbul üçüncü havalimanı bittiği zaman 100000 personele ihtiyaç duyacak. Aklınıza gelebilecek her türden personelin havalimanında iş bulma imkanı bulacak. Hayal edebiliyor musunuz? 100 bin nüfuslu bir şehir doğuyor. Bu Şehirde nelere ihtiyaç olmaz ki. Hastanesinden yemekhanelere, restoranlarına temizlikçisine, giyim kuşam, satış elemanı, güvenlik elemanı, yer hizmetleri elemanı, pilot, hostes, gişe görevlisi... Aklınıza ne gelirse ihtiyaç olacak.

[caption id="attachment_2326" align="alignleft" width="300"]iyh iyh[/caption]

İstanbul üçüncü havalimanı personel alımı

İstanbul üçüncü havalimanı personel alımı kademeli olarak yapılacak. Dönemler tamamlandıktan eleman ihtiyacı da paralelinde karşılanmaya çalışılacak. İstanbul yeni havalimanı personel ihtiyacını karşılamak için öncelik sırası İstanbulluların olacak.

İstanbul'un yakın çevresinde çalışanlardan personel alımı tercih edilecek. Özellikle Yeniköy, Arnavutköy, Eyüp, Sultan Gazi, Tayakadın, Durusu bölgelerinden 200 bin civarında iş başvurusu yapılacağı tahmin ediliyor.

İstanbul yeni havalimanına kimler alınacak

Şu anda yapımı hızla devam eden Havalimanı projesi için niteliksiz işçilere ihtiyaç duymaktadır. Bununla birlikte Mimar, inşaat mühendisi ve personel işleri, idari kadrolar ihtiyaç duymaktadır. Aranan elemanlar ihtiyaca göre sırasıyla karşılanacaktır.

İstanbul yeni havalimanına hangi meslek elemanları alınacak

Açılışı yapılacak olan Havalimanı için özellikle işletme faaliyetlerinde tecrübeli olan insanlara ağırlık verilecek. Mekanik Bakım ve Onarım elemanları, Lojistik faaliyet personeli, yangınla mücadele ekipleri, yer hizmetleri personeli, Hava Limanı terminal işletmeciliği yapanlari, Apron görevlileri gibi elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca vale, otopark görevlileri, bagaj taşıma görevlileri, çevre ve doğa ekipleri, güvenlik elemanı, temizlik elemanı gibi elemanlara yoğun ihtiyaç olacaktır.

Sizler de işiniz yoksa iş arıyorsanız kendimizi şimdiden uygun bir CV hazırlayarak müracatınızı yapmanızı tavsiye ederiz. İstanbul yeni havalimanı 100 bin personel alımı yavaş yavaş önümüzdeki günlerde başlayacak. Havalimanı açılışı yapılacağı zaman personel alımları tamamlanmış olacak.

Ayrıca Gözatın

Kurşun Kalem Nasıl İmal Edilir

Kurşun Kalem İmalatı Kurşun kalemin tarihi on sekizinci yüzyıla kadar dayanıyor. Kurşun kalemin icadı için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir