Sponsor Reklam

Yargıtay Lise Mezunu Yüksekokul Mezunu, Üniversite Mezunu Personel Alımı

Yargıtay lise, yüksek okul ve üniversite mezunu memur alım ilanı

Yargıtay Başkanlığı bünyesinde açık pozisyonlar için farklı kademede üniversite mezunu ve lise mezunu personel alımı yapacaktır. Lise mezunu 10 kişi, yüksek okul mezunu 3 kişi ve lisans seviyesinde herhangi bir üniversiteden mezun olan iki personel alımı yapılacak.

Yargıtay Başkanlığı kadrolu personel alımı ile ilgili olarak başvuru şartları genel şartlar, kurumun resmi web sitesinden takip edilirse ayrıntılı bilgi sahibi olursunuz.

Yargıtay Başkanlığı kadrolu personel alımı

Sitemiz sadece çalışma düşüncesinde olan insanlara bilgilendirme yapmak amacıyla bu haberi yapılmıştır.

Yargıtay Başkanlığı personel alımı kurumun web sitesinden online olarak başvurularak gerçekleştirilecektir. Sınav tarihi sınav yeri Yargıtay.gov.tr adresinden sizlere bildirilecektir.

Öncelikle  yüksek mülakat sınavında başarılı olan ve en yüksek puan alan adaylardan 10 kişi davet edilecektir.

Yargıtay Başkanlığı  personel alımı sınav konuları

Yargıtay başkanlığında yapılacak olan mülakat sınavında anayasa hukuku, meslek bilgisi, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi, vatandaşlık bilgisi ve genel kültür konularında sorular sorulacaktır.

Sınavda mülakat heyeti tarafından adaylara verilecek olan puan en az 50 olması şarttır. 50'nin üzerinde alanlar başarılı sayılacak, ancak en başarılı olan ilk 10 kişi kurumda çalışma hakkı elde edecektir. Adayların mülakat sınavında değerlendirilmesi için esas olan KPSS puanı olduğunu da hatırlatalım. Çünkü puanın yüzde 50'si KPSS sınavından alınan puan, yüzde 50'si de mülakat sınavında alınan puan olarak değerlendirilecektir. Her ikisi birleştirilip adayın net puanı ortaya çıkacaktır.

Yargıtay lise mezunu yüksek okul mezunu üniversite mezunu personel alımı ile ilgili olarak en detaylı ve gerçekçi bilgilerin kurumun web sitesinden takip edilmesi gerektiğini tekrar hatırlatalım.

Müracaat sırasında On line olarak sisteme yüklenmesi istenen belgeler şunlardır;

En güncel vesikalık fotoğraf,

Mezun olduğunuz okulun diplomasının fotokopisi

Yargıtay personel alım sınavına kimler katılabilir

Devlet memuru vasfını taşıyan kişiler, askerlik sorunu olmayanlar, ilk defa memur olarak atanacakların 35 yaşını geçmemiş olması, KPSS 2016 da en az 70 puan alınması gibi şartların yanında, lise mezunu olanların da bu sınava girerek kurumda çalışma hakkı elde edebileceğini hatırlatalım.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir