Sponsor Reklam

Tashih operatörü, Baskı öncesi operatörü, Yazı düzeltme uzmanı

Tashih operatörü, baskı öncesi operatörü, yazı düzeltme uzmanı arayan firmaların evden çalışarak sizlere para kazanma fırsatı verdiğini hatırlatalım. Özellikle bilgisayarın Office programlarını en iyi şekilde kullanabilen, askerliğini yapmış, ölçü aletlerinin en iyi şekilde kullanabilen kişilerin bu fırsatı değerlendirmesi gerekir. Bazı firmalar evde değil de iş yerinde çalışacak, meslek liselerinin metal, tesviye, torna, Makina ve kalıpçılık bölümlerinden mezun olan kişileri de yetiştirilmek üzere işe almaktadır. İnternetten eleman arayan firmaların ilanlarına ulaşmak için tashih operatörü, baskı öncesi operatörü cizgi teknisyeni gibi aramalar yaptığınız takdirde sizlere para kazanma fırsatı sunduklarını göreceksiniz.

Tashih Operatörü kimdir

Tahsis operatörü ne iş yapar kimdir diye merak ediyorsanız size kısaca özetleyelim. Kitap kurdu olarak adlandırılan, okumayı seven insanlar, kitapların piyasaya çıkmadan önce mutlaka taslak halinde birileri de okutularak kitapla ilgili inceleme yapmaları istenir. Yani taslak halindeki kitabın yazım yanlışları, eksik ya da yanlış, unutulmuş noktalama işaretleri veya anlatımda yapılan bozuklukların giderilmesi amacıyla tahsis operatörü adını verdiğimiz kişiler tarafından kitabın tahsis edilmesi gerekmektedir. Yani kitapta yapılan yanlışların düzeltilmesi amacıyla iyice incelenerek baskıdan önceki hatalarının minimuma indirilmesi için çalışan kişiye baskı öncesi operatörü ya da tashih operatörü adı verilir.

Kimler Tashih Operatörü olabilir

Bu işi yapabilmek için elbette Türk diline hakim, yazım kurallarını bilen, anlatım bozukluğunu cümlede kolayca görebilen, kısacası edebiyatla arası iyi olan kişiler olması gerekmektedir. Bunun için edebiyat fakültesinde okuyan öğrenciler veya emekli olmuş eğitimciler biçilmiş kaftan olarak düşünülebilir.

[caption id="attachment_2190" align="alignleft" width="300"]Yazı düzeltme uzmanı Yazı düzeltme uzmanı[/caption]

Baskı öncesi operatörü veya yazı düzeltme uzmanı evde boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla yapmak isteyen emekliler ve üniversite harçlığını çıkarmak isteyen, Türk diline hakim üniversite öğrencileri rahatlıkla yapabilir. Tahsislik yaparak para kazanma fırsatını yakalamak istiyorsanız Tahsis operatörü ihtiyacı olan firmaların da sitemiz aracılığıyla sizinle iletişime geçmesi için, konu altına bu işi yapabileceğinizi belirten, eğitim durumunuzu, bilgi birikiminizi anlatan mesajlar, yorumlar yazabilirsiniz.

Baskı öncesi operatörüne ihtiyaç duyan firmalar sitemizin bu konu altındaki sizin başvurularınızı değerlendirerek sizinle iletişime geçebilirler. Böylece sizlerden boş zamanlarınızı değerlendirerek para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Baskı öncesi operatörlüğü yazı düzeltme uzmanı yapmanın en güzel taraflarından birisi de bilgi birikiminizi paylaşmak paylaşırken para kazanmak ve piyasaya çıkacak olan kitapların ücretsiz olarak okunmasıdır. Aynı zamanda ücretsiz kitap okurken para kazanma fırsatı yakalamak olduğunu söyleyebiliriz.

Burada edindiğiniz bilgiler vasıtasıyla ileride kendi kitabınızı yazma fırsatı da yakalayabilirsiniz.

Sizlere tashihlik yaparak para kazanma fırsatı hakkında bilgilendirme yaptık. Umarız ihtiyacı olan kişiler, ihtiyacı olan işverenlerle iletişime geçerek biz de vesile oluruz.

Tahsislik yapma fırsatı!

Bu arada, bizim yaptığımız anlatım bozuklukları, yazım yanlışları düzeltilerek ilk tecrübenizi burada yapmış olabilirsiniz. Evet. Lütfen bu yazımızı okuduğunuz zaman bizim bilerek ya da bilmeyerek yaptığınız yanlışlarımızı buradan yazarak ilk tahsislik yapma fırsatı ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Ayrıca Gözatın

Bilgi Çağında Yaşamak

BİLGİYE ULAŞMANIN YOLU Bilgi çağı nedir? Dünya bilgisiz, düşünemeyen ve hazırcı insanlar için tersine dönmeye başladı. …

14 yorumlar

  1. Tashihlik değil de musahhihlik denilse daha doğru olur

  2. Türk dili ve Edebiyatı bölümü öğrencisiyim.Tashih işini yapabilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir