Sponsor Reklam

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü TİGEM Personeli Alımı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü TİGEM kamu personeli alımı yapacak Türkiye'nin önemli işletmelerinden birisi olan TİGEM 3713 kamu personeli alacağını duyurdu. Bu amaçla Hazine Müsteşarlığı ile yürütülen görüşmelerde 3713 kadrolu kamu personeli alımı yapılacağı tahmin ediliyor.

Devam etmekte olan bütçe görüşmeleri çerçevesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kamu iktisadi teşebbüsleri komisyonunda bu yönde çalışmalar yapılıyor. Görüşmeler  sırasında TİGEM olarak adlandırılan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü bütçelerinin görüşmesi sırasında kuruma gelecek sene istihdam edilmek üzere 3713 kamu personeli alınması yönünde talep bildirildi. Hazine Müsteşarlığı da Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü yetkilileri ile yaptıkları değerlendirme sonucunda 3713 kamu işçisi alınması yönünde görüş birliği sağlandı. Bu çerçevede kamu iktisadi teşebbüsü personel alımı 28 Ekim 2016 tarihinde yayınlanan resmi gazetede kesinleşmiş oldu.

[caption id="attachment_2601" align="alignleft" width="300"]TİGEM TİGEM[/caption]

Böylece merkezi atama yoluyla değil kamu teşekküllerine personel alımı kurum tarafından sınav yapılarak gerçekleştirilecek.

Sizler de bu önemli kurumda kamu personeli olmayı düşünüyorsanız kurumun ilanlarını dikkatlice takip etmenizde fayda var.

Osmanlı döneminden beri İyi hayvan iyi tohum ihtiyacını gidermek ve at yetiştirmek amacıyla kurulan TİGEM bugün genç cumhuriyetin Ziraat işletmelerine destek olmaktadır.

Bugün  Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü devlet üretme çiftlikleri hara ve yemhaneler ile devletin kamu iktisadi kuruluşu olarak çalışmalarını yürütmektedir. Türkiye'nin tarım alanında hızlı ve geliştirme gelişme göstermesi amacıyla üstün yetenekli damızlık sertifikalı tohum ürünlerini üreten dağıtan önemli bir işletmedir.  Özerk bir yapıya sahip olan kurum tüzel kişiliğe sahiptir. Bu önemli kurumda Sizler de Sınavla yapılacak değerlendirmelerle çalışma hakkı elfe edebilirsiniz

 TİGEM 2017 yılında 3713 personel alımı gerçekleştirecek. Şimdiden Sizler de ziraata meraklıysanız burada geleceğinizi temin etmek için çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Türkiye Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün farklı çalışma faaliyetleri bulunmaktadır. Bitkisel faaliyetler yapılmaktadır. Hayvancılık faaliyetleri yürütmektedir. Ayrıca at yetiştiriciliği yapılmaktadır. Diğer faaliyetler ise araştırma geliştirme, teknik bilgi üzerinde çalışmak, alet ve makinalar üretme geliştirmeler.

Siz de  TİGEM Kurumu içinde yerimizi almak için ister staj isterseniz zorunlu istihdam ile sendikalı personel olma hakkını elde edebilirsiniz. Bu amaçla kurumun alacağın 3713 kamu işçisi arasında yerinizi almak için TİGEM Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü personel alım ilanı yakından takip edilmelidir.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir