Sponsor Reklam

Susam Paketleyerek Yetiştirerek Para Kazanma

 Türklerin en önemli yiyeceklerinden birisi susamdır. Susam simit ya da gevrek adı verilen günübirlik karın doyurma aracı ile birlikte yendiği zaman tadına doyum olmaz. Yeni çıkmış sıcacık bir simit iyice susamlı bezenerek hazırlandı ise tadına doyum olmaz. Evde Susam paketleme işi yaparak para kazanmak isteyenler işte size bu dayanılmaz lezzetten fırsat var. Oldukça pahalı olan bu gıda maddesi sizlere gelir kaynağı olabilir. Evde boş zamanınız fazla ise para kazanmak istiyorsanız sizlere susam paketleme işini tavsiye ederiz.

Susam Hakkında Bilgi

30 santimetre ile 1 metre arasında uzayabilen tek yıllık bir bitki olan susam oldukça emek gerektiren ve zahmetli bir işçilik ister. Lezzetli ve besleyici özelliği sebebiyle Güneydoğu Anadolu bölgemizde daha çok ekilip dikilen susam, paketleme aşamasında farklı elemanlara ihtiyaç duyar.

Susam yetiştiriciliği yapmak

Sizler de susam paketleme işi veren firmaların aracılığıyla bu değerli besinin istenilen ölçülerde paketleyerek para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. İsterseniz boş zamanınız fazla ise Susam yetiştiriciliği de yapabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yetişen kültür bitkisi grubunda olan susam; pamuk, mısır, ayçiçeği ve yer fıstığı ile birlikte de üretimi yapılmaktadır. İkinci ürün anlamında susam yetiştiriciliği tercih edilebilir. Siz uygun bölgede yaşıyorsanız bu işi yaptığınız takdirde iyi para kazanabilirsiniz. Çünkü her sabah mutlaka herkes mis gibi kokan gevremiş simitlerin üzerindeki susamlara dayanamaz. Olağanüstü kokusu herkesi cezbeder.

[caption id="attachment_2218" align="alignleft" width="300"]Susam Susam[/caption]

Evde Susam paketleme işi nasıl yapılır

Susam üretimini yapan kişiler toptancılara ürünlerini satar, toptancılar da marketlerde bu ürünün satılması için 100 gram 200 gram 500 gram fiyatı bir kilogram paketleri yerleştirerek satışa hazır hale getirir. İşte bu aşamada evde ek iş yapmak isteyen hanımlar beyler emekliler devreye girer. Firmaların sizlere göndereceği çuval dolusu susamların istenilen ölçülerde paketlenerek satışa hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Minik bir terazi yardımı ile bunu kolayca herkes yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu sultanların tam teslim edildiği gibi eksiksiz hazırlanması gerekmektedir.

Susam paketleme işinden ne kadar kazanırım

Evlere Susam paketleme işi veren firmalar ile yaptığınız anlaşmaya göre kazancınız ortaya çıkacaktır. 50 kilogram ağırlığındaki bir çuval size teslim edilir ve bunu istenilen ölçülerde hazırlamanız gerekir. Çuval başı ya da paket başı anlaşma yapabilirsiniz.

Evde Susam paketlemek istiyorum

evden para kazanmak isteyen ailelerin kişilerin bireylerin evlere Susam paketleme işi veren firmalar ile letişime geçmek için sitemizi aracı olarak kullanabilir. Bunun için ister firma, ister iş arayan personel olun, aşağıdaki başvuru formunu doldurarak taleplerinizi belirtin. Böylece işveren ile işçi sayemizde buluşmuş olur. Uyarı bölümümüzü okumadan iş başvurusu yapmayın!

Ayrıca Gözatın

Evde Defolu Ürün Ayıklama İşi

Seri üretim yapan firmalar üretimde çıkan ürünlerin kalite kontrolü yapılma işini evlere verebilmektedir. Özellikle çorap …

18 yorumlar

  1. Yurtdışı Eğitimi için para kazanmalıyım ne iş olursa yaparım lütfen cevap verin

  2. ooo pastaların çöreklerin simitlerin vazgeçilmezi susammm ailemle birlikte çalışabiliriz olumlu dönüş bekliyorum

  3. 4 kişilik ailemle susam paketlemek istiyorum

  4. 6 ve üzeri grup ile iş devamlilıgı saglıyabiliriz

    0539 857 92 34

  5. Ekişe çok ihtiyacım var dönerseniz sevinirim..elim çabuktur..tokatta yaşıyorum

  6. Pinar ben yasadigim sehri yazmayi unuttum osmaniye merkez

  7. Esim mahkum calismiyorum evde yapabilecegim bir ise cok ihtiyacim var.

  8. Çanakkale Biga’da oturuyorum.Eşimle beraber bu işi yapabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir