Sponsor Reklam

Sözleşmeli Uzman Erbaş, Astsubay ve Subay Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş astsubay ve subay alımı

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'na bağlı olan Sahil Güvenlik Komutanlığı ihtiyacı olan sözleşmeli personelin karşılanması amacıyla uzman erbaş astsubay ve subay alımı yapacaktır. Biz de konu ile ilgili yaptığımız araştırmayı denizlere gönlünü vermiş kahraman Türk gençlerini bilgilendirmek amacıyla bu haberi sizlerle paylaşıyoruz. Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için kurumun hazırladığı başvuru kılavuzunun enine boyuna araştırılarak gerekli şartları taşıyanların müracaat etmesinde fayda var.

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alımı ne zaman

Başvuru tarihi 17 Ekim 2016 tarihinde başlayacak, 31 Ekim 2016 tarihinde sona erecektir. Bu sebeple askerliğini uzman erbaş olarak devam ettirmek isteyen ailesinin geçimini sağlamak isteyen gençlere ayrıntılı bilgi almak amacıyla 0312 461 45 60 numaralı telefonu arayarak merak ettikleri soruları sorabilirler.

Sözleşmeli uzman erbaş olmak isteyenlerin başvuru tarihleri içinde 29 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Yapılacak sözleşmenin de 3 yıllık olacağını bilmelerini de fayda var.

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacak sınıflar

Topçu, elektrikçi, ikmal, şoför, serdümen, motorcu, kurbağa adam, muhafız görevlerini yerine getirecekler. Doğal olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda çalışılacağı için bütün personelin yüzme billmesi gerekmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli astsubay Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı ihtiyacı olan astsubay personelin karşılanması amacıyla sözleşmeli olarak astsubay alacaktır. Başvurular 17-31 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıntılı bilginin kurumunun yayınladığı kılavuzda yer aldığını hatırlatalım. Bu sebeple sözleşmeli astsubay alımı hakkında ayrıntılı bilgileri SGK TSK TR internet adresinden ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli personel alımı için ünvanlar ve şartlar şöyledir.

Alınacak branşlar; güverte, makina, idari personel, uçak bakım personeli, bilgi teknolojileri personeli olacaktır. İhtiyacın karşılanması amacıyla alım yapılacak olan branşlarda ilgili bölümlerden önlisans mezunu olmak şartı aranmaktadır. Ayrıntılı bilgi kurulum kılavuzunda mutlaka ayrıntılı bir şekilde incelemelerde fayda var.

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli astsubay alımı için gerekli olan özellikler;

Silah taşıma ve silahlı görev yapmak için herhangi bir engeli olmamak

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Uyuşturucu alkol ve keyif veren maddeler sebebiyle tedavi görmüş ya da görüyor olmamak

Kamu haklarından mahrum olmamak

Herhangi bir siyasi partiye iyi olmamak

27 yaşından gün almamış olmak

Lisansüstü yapanların 32 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

Ddiğer ayrıntıları kurumun yayınladığı kılavuzdan öğrenebilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli subay alımı

Kurum ihtiyacını karşılamak amacıyla 17 - 31 Ekim tarihleri arasında başvuru yapanların arasından sözleşmeli subay alımı yapacaktır. Alınacak olan subay sayısı 50 tanedir.

[caption id="attachment_2207" align="alignleft" width="300"]SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI[/caption]

Alınacak olan branşlar; güverte, sahil güvenlik, makine, bilgisayar mühendisi, elektronik mühendisi, endüstri mühendisi, inşaat mühendisi, makine mühendisi olarak görev yapacaktır.

Adayların Yüksek Öğrenim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olması şarttır. Ayrıntılı bilgi almak amacıyla Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli personel alımı hakkında yayınlanan kılavuz'un iyice incelenmesini tavsiye ederiz.

Sözleşmeli subay alım şartları

Subay olmak için müracaat edenlerin 27 yaşını bitirmemiş olması gerektiğini hatırlatalım. Erkek adayların 167 santimetre, bayan adayların 162 santimetreden kısa olmaması gerekmektedir. Bu önemli görevde çalışmak isteyen Türk gençlerine başarılar diliyoruz.

Sözleşmeli uzman erbaş astsubay ve subay alımı hakkında sizlere kısa bilgilendirme yaptık. Ayrıntıların kurumun sitesinden de incelenmesinde fayda vardır.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir