Sponsor Reklam

Sosyal Güvenlik Kurumu, SGK Memur Personel Alımı İlanı

Sosyal Güvenlik Kurumu memur personel alım ilanı

İşçi, memur, Bağkurluların tek çatı altında birleştiği kurum olan Sosyal Güvenlik Kurumu uzman yardımcılığı için personel alımı yapacağını duyurdu. Kurum tarafından yapılan açıklamada Merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere 60 tane Sosyal Güvenlik uzman yardımcısı alınacak duyuruldu. Konu ile ilgili olarak yapılan duyuruda KPSS puan ve türleri ve istenilen minimum puan tablosu kurum tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. SGK memur alım ilanı başvurularının elektronik olarak kurumun Resmi Web Sitesi aracılığıyla yapılacağı bildirildi. Sınava girmek isteyen adaylar KPSS puan türlerine göre sıralanacak ve sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi kurumun resmi web sitesinde paylaşılacaktır. Adaylar başvuru belgelerini 31 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında yapılacak sınavda hazır bulundurmaları gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu memur alımı başvuru şartları

Adaylarda aranan özellikler ve taşıması gereken şartlar şu şekildedir. Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi gereği a bendinde yer alan şartları taşımak, Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi tarafından Temmuz 2015 ve Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan KPSS sınavlarından en az 80 ve üzeri puan almaları gerekmektedir. Geçerliliği hala devam etmekte olan YDS sınavlarında en düşük seviyesinde puan almak ya da denkliği kabul edilmiş ve geçerliliği olan herhangi bir belgeye sahip olmak, Görevlendirildiği durumda çalışmasına engel teşkil edecek herhangi bir durumu bulunmamak Sınava giriş şartlarını taşıyan adayların başvurularından sonra KPSS 115, KPSS 113 ve KPSS 46 puan türlerinden herhangi birinden en az 80 ve üzeri not almak

Sosyal Güvenlik Kurumu memur alımı başvuru işlemleri nasıl yapılacaktır

Adaylar SGK.gov.tr adresine girerek 3 Ekim - 12 Ekim 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda başvurularını tamamlayacaktır. Başvuru formlarını dolduran adaylar bir çıktı almak zorundadır. Sınava başvuran adayların Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından başvuruları onaylanıncaya kadar formu güncelleme hakları bulunmaktadır. Sınava girecek adayların başvuruları bittikten sonra YDS ve KPSS puanları öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi sistemi tarafından kontrolü yapılacak, yanlış bilgiler olması halinde sınava başvuran adayın başvurusu geçersiz sayılacaktır. Adaylar güncel iletişim adreslerini girmek zorundadır. Adaylar doldurdukları başvuru formlarını eksiksiz hatasız ve sınav kılavuzuna uygun bir şekilde doldurmak zorundadır. Başvuru sırasında yapılan yanlışlıklar eksiklikten adaylar kendileri sorumludur. Sosyal Güvenlik Kurumu memur personel alımı sadece elektronik ortamda yapılacaktır. Aynı zamanda YDS Sınavı dışında denkliği kabul edilmiş herhangi bir yabancı dil sınavının puanı da adayların posta yada elden Başkanlığa iletmesi gerekmektedir.

SGK memur personel alımında adaylardan istenen belgeler

Sosyal Güvenlik uzman yardımcılığı için elektronik ortamda doldurulan başvuru formu çıktısı, mezuniyetini gösterir diploma ya da geçici mezuniyet belgesi, yazılı sınavı geçen ve sözlü sınavı girmeye hak kazanan adayların tebligat yapılmaksızın kurum tarafından sınava giriş hakkını duyurulması. Buna göre hareket edilmesi adaylar sınavı kazanmaları halinde sözlü sınava girmek için istenilen belgeler getirilecektir.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir