Sponsor Reklam

Sigorta denetleme uzman yardımcıları alımı

Hazine Müsteşarlığı sigorta denetleme uzman yardımcısı elemanı alımı yapacak. Başbakanlığa bağlı olan Hazine Müsteşarlığı sigorta denetleme kurulunda çalıştırılmak üzere sigorta denetleme uzman yardımcıları alımı yapacağını duyurdu. Kurumun web sitesi aracılığı ile yaptığı duyuru insan kaynakları ihtiyacı için eleman alınacak.

Sınavla ilgili ayrıntılar Hazine Müsteşarlığı web sitesi aracılığıyla ayrıntılı bir şekilde öğrenilebilir. Ayrıntıları öğrenmek için Hazine Müsteşarlığı resmi web sitesi insan kaynakları kategorisindeki ilanlar ölümün incelenmelidir. Burada kendinize uygun ilanları başvuru yapabilirsiniz. Sigorta denetleme uzman yardımcılığı giriş sınavı aynı bölümde yer almaktadır. Ayrıntıları öğrenmek için dosya halindeki başvuru kılavuzunu bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. Sınav hakkında kısaca bilgi almak isterseniz sizlere konu hakkında biz size yardımcı olacağız. [caption id="attachment_2740" align="alignleft" width="300"] Sigorta denetleme uzmanı[/caption]

Sigorta denetleme uzman yardımcılığı sınavı başvuru şartları

Genel idare hizmetleri sınıfından dokuzuncu ve sekizinci dereceden sigorta denetleme uzman yardımcısı alınacaktır. Üç kişi alınacak olan sınav için başvuru şartları şöyledir. Erkek adayların askerliğini yapmış olması ya da ertelenmiş olması gerekmektedir. ÖSYM tarafından Temmuz 2015 ya da Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan KPSS sınavlarından KPSS p 39 puan türünde 75 puan ve üstü almak. Devlet memurları kanununda belirtilen şartları taşımak 35 yaşını aşmamış olmak

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak. Bu bağlamda ktisadi İdari Bilimler Fakültesi siyasal bilgiler fakültesi Hukuk Fakültesi İktisat Fakültesi İşletme Fakültesi denkliği kabul edilmiş yurtdışı üniversiteleri mezun olmak. Daha önce sigorta denetleme uzman yardımcılığı sınavlarına girip başarısız olmamak

Sigorta denetleme uzman yardımcılığı sınavı yapılış şekli ve içeriği

Sınav klasik olarak yazılı ve sözlü iki aşamadan gerçekleşecektir. Yazılı sınavda hukuk ceza hukuku idare hukuku Borçlar Kanunu Medeni Hukuk Ticaret Hukuku İktisat muhasebe maliye konularından sorular sorulacak.
Yazılı sınavı başarıyla geçenler sözlü sınava çağrılacaktır.
Sözlü sınavda ise konuya hakimiyet bilgisi, bir konu hakkında ifade yeteneği, özetleme, temsil kabiliyeti, Liyakat, davranış tepkilerin yapacağı, uygun duruma getirmeyi özgüven ve inandırıcılık genel kültür genel yetenek teknolojik gelişmelere açıklık bilimsellik gibi konular üzerinde sorular sorulacak.

Sınav yeri ve zamanı

Sigorta denetleme uzman yardımcılığı sınav yeri ve saati sınav iki aşamadan gerçekleşecek yazılı sınav 14-15 Ocak 2017 tarihinde Hazine Müsteşarlığı binasında yapılacaktır.
Yazılı sınava katılma Hakkı elde eden adayların resmi kurum internet sayfasında duyurulacaktır.
Sözlü sınava katılma hakkı kazanan adayların isimleri ve yazılı sınavdan sonra oluşacak sıralamaya sıralama ile belirlenecek. Sözlü sınav tarihi ve yerine kurumun internet sayfası aracılığıyla adaylara duyurulacaktır.
Sizlere de önemli bir Kariyer yapmak istiyorsanız Hazine Müsteşarlığı Sigorta denetleme uzman yardımcıları alımı ile ilgilenebilirsiniz.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir