Ev / Bayilik veren firmalar / Sigorta Bayiliği Veren Firmalar
Sponsor Reklam

Sigorta Bayiliği Veren Firmalar

Bayilik veren sigorta şirketleri

En güzel en kolay para kazanma yöntemlerinden birisi olarak her zaman bayilik sistemi olduğunu sık sık hatırlatıyoruz, ancak bazı sektörler gerçekten hiç yorulmadan oturduğunuz yerden para kazanma fırsatı sunmaktadır. Özellikle Sigorta şirketi bayiliği veren firmalar tarafından büyük avantajlar sunulduğunu hatırlatalım yeni karlı bir iş fırsatı arıyorsanız o zaman sigorta bayiliği yapma düşüncesini kafanızda şekillendirmeye çalışın.

Türkiye'nin ya da dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden birinin ya da birkaçının bayiliğini aynı anda alarak bir ofisiniz olsa, burada oturduğunuz yerden müşterilerin ayağınıza gelsin ve sizlere trafik sigortası, kasko sigortası, sağlık sigortası, tarım sigortası, DASK aklınıza gelebilecek her türlü sigortalardan poliçesi satın almak istese. Siz de sattığınız her poliçe başına komisyon alsanız nasıl olur?

Evet fena olmaz. Elbette bunun için kurumsal tanınmış büyük sigorta şirketleri ile anlaşarak sigorta bayiliği veren firmaların isteklerinin yerine getirmeniz gerekmektedir. Yani sigorta bayiliği veren firmalar şartlarını araştırıp buna göre çalışmalısınız.

Sigortacılık sektörü son zamanlarda gittikçe büyüme göstermeye başladı. Özellikle son birkaç yıldan beri sigorta primlerinde yapılan atışlar ile çok kazandıran sektörlerden birisi oldu.

Yerli ve yabancı sigorta şirketleri

Sigorta bayiliği veren yerli ve yabancı şirketler bayilik sisteminde bazı kriterler istemektedir. Örneğin bulunduğunuz bölgede ya da bayilik açmak istediğiniz çevrede aynı işi yapan birkaç tane dükkan olmaması önşart yani bayiliğini yapmak istediğiniz firmanın temsilcisi yaşadığınız bölgede olmaması gerekmektedir. Eğer nüfusu kalabalık bir yerleşim biriminde yaşıyorsanız aynı sokakta aynı cadde üzerinde birkaç tane aynı sigorta şirketinin bayisi bulunmaması istenir. Ayrıca diğer başvuru şartları da tek tek incelenmelidir Türkiye'de bilinmiş tanıdık sigorta şirketleri giderek artmaktadır.

Ünlü sigorta şirketleri

Dünya çapında ün salmış firmalardan Türkiye'de bazı şirketler ile anlaşma yaparak ortaklık yoluna gidip Türkiye'de faaliyetlerine devam etmektedir. Örnek vermek gerekirse Ray Sigorta Avusturyalı bir sigorta şirketi tarafından satın alınmıştır. Grupama, Mapfre Sigorta, Generali Sigorta, Ergo Sigorta, BNP sigorta, AXA Sigorta gibi örnekler çoğaltılabilir.

Sigorta şirketleri son zamanlarda internet aracılığıyla poliçe satma yoluna gitse de Türkiye'de hala somut olarak poliçeyi eline satın almak isteyen kesim fazladır. Özellikle orta büyüklükteki il ve ilçelerimizde sigorta bayiliği açarak önemli oranda para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Türkiye'de en çok tercih edilen sigorta bayilikleri

Türkiye'de en çok tercih edilen sigorta bayilikleri arasında ise Ak Sigorta, Anadolu Sigorta, Groupama sigorta, Allianz Sigorta, Axa Sigorta, Euroko sigorta olduğunu söyleyebiliriz.

Sizler de sigorta bayiliği veren firmalar ile iletişime geçerek şartlarını öğrenip kendimize iyi bir acenta açarsanız kolay para kazanabilirsiniz.

Ayrıca Gözatın

İstanbul’da ücretsiz bayilik veren firmalar

 Son zamanların en gözde kazanç sistemleri arasında yer alan bayilik sistemi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. İstanbul …

Bir Yorum

  1. Resmi sigorta şubeliği veya tali acentelik gibi ağır sorumluluklara girmeden, hangi işi yapıyorsanız yapın, yönlendirdiğiniz poliçelerden satış ortaklığı sistemimizle %25 komisyon kazanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir