Sponsor Reklam

Senetle Para Veren Yerler, Kişiler

Senetle borç para almak tehlikeli mi?

Para bu dünyada hayata tutunabilmek için en önemli araçtır. İnsanlar ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çalışır para kazanır. Sonra istek ve ihtiyaçları paralelinde harcamalar yapar. Yeteri kadar parası olmayanlar borçlanarak bankalardan kredi çeker. Düzenli harcama yapmayan sonrasında da çektiği krediyi geri ödeyemeyenlerin bankalarla ilişkileri kısa süre içerisinde tükenir. Bankalar borcunu düzenli bir şekilde geri ödemeyen kişilere ceza verir. Bu ceza doğru olarak hapis cezası değildir. Ortak sistem olan kredi kayıt bürosu tarafından tutulan ve herkese puan sistemi ile yapılmaktadır. Yani sisteme uyum sağlayamayan borcunu düzenli bir şekilde geri ödeyemeyenler kötü puan alır ve notu düşük olur.

[caption id="attachment_2338" align="alignleft" width="300"]Senetle Borç Almak Senetle Borç Almak[/caption]

Kredi notu önemli mi?

Kredi notu düşük olanlar bankalardan ihtiyaçları olduğu zaman kredi çekemez. Senetle Borç Almak PEK DOĞRU DEĞİL. Durum böyle olunca senetle para veren kişiler ile iletişime geçmeye çalışırlar ancak Senetle Para Verenler ne kadar güvenilir. Bunun merak edenlere kısaca özetleyelim. Yasalara kılıfına uydurarak bir isim altında çalışma yapan Acil para veren tefeciler İstanbul'da da bulunmaktadır. Senetle para verenler sonra da sizden kat kat faizle verdiği paranın  üstünde faizini alan bu kişiler ne kadar güvenilirdir? Aslında bu soruyu soran kişiler bu işleri yapan kişilerin çok güvenilir olmadığını bilir, ancak yine de kendilerini rahatlatmak adına böyle bir araştırma yaparlar. Biz de onlara yani para ihtiyacı olup da her türlü yola müracaat etmek başvurmak isteyen kişilerin kendilerini kandırmak için sordukları bu soruya cevap vermek için dolambaçlı yollardan açıklama yaparız.

Oysa normal bir tüketici aldığı borcu düzenli bir şekilde bankaya ya da Finans kurumuna öderse senetle para veren kişilere gidip dilenmez. Senetle para veren kişiler güvenilir mi... Yani denize bir düşen yılana sarılır, hesabı yılan zehirli midir, ısırır mı... diye sormaz.

Senetle borç para veren kişilerden para almalı mıyım?

Bu tür kişilere kurumlara asla ve asla itibar etmeyiniz. Aç da kalsanız parasız da kalsanız kuyumculuk kanalıyla borç para veren insanlardan ya da Faktoring adı altında tefecilik yapan kurumlardan senetle borç para almak pek akılcı değildir. Çünkü Acil para veren tefeciler İstanbul gibi şehirlerde oldukça fazladır.

Senetle para veren kişiler güvenilir mi

İnsanlar bu tür kişilere güvenerek senetlerinin imzalayıp borç para alıyor. Daha sonra da ödeme zamanı gelince zaten zor durumda olan bir sürü yere borcu olan insanlar tökezleyip düşüyor. Hem teminat gösterdiği evinin arsasını tarlasını veya değerli bir malını da kaybediyor, hem faiz ödüyor, hem de bunalıma giriyor, hasta oluyor. Daha da kötüsü  Acil para veren tefeciler  bu insanlar başka yollardan sizin borcumuzu bir şekilde tavsiye ediyorlar. O halde senetle para veren kişiler güvenilir mi Siz kendinizi düşünün. Senetle Borç Almak tehlikelidir.

Ayrıca Gözatın

Ev Hanımlarına Evde Ek İş

İnternettin oldukça gelişmesi üzerine insanlar artık evlerinde kolaylıkla ek iş bulabilir hale gelmiştir. Günümüzde insanlar …

2 yorumlar

  1. Acilen kredi almaya ihtiyacın var mı? Şimdi% 3’lük bir kredi sunuyoruz. privateloaninvestment@hotmail.com

  2. Acil nakit paraya ihtiyacık var. Yardımcı olur musunuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir