Sponsor Reklam

Pazarcılık İşinden Nasıl Para Kazanılır?

Pazarcılık yaparak para kazanmak

Eğitim durumu ile direkt alakalı olmasa da pazarcılığı genelde eğitim seviyesi düşük olan insanlar tercih ediyor. Oysa bu işi profesyonel olarak yapanlar iyi para kazanıyor. Pazarcılık yaparak nasıl para kazanılır sizlere özetle anlatmaya çalışacağız. Her ne kadar alışveriş merkezleri pazarların cazibesini sona erdi. Pazardan alışveriş yapma alışkanlığı olan insanlar az değil.

Sizler de mutlaka pazardan alışveriş yapıyorsanız her hafta düzenli olarak aynı pazara gidip aynı kişilerin ürünlerini almayı tercih ediyorsunuzdur. Ben şahsen öyle yapıyorum. Domatesi sürekli aldığım bir pazarcı var. Yeşillikleri aldığım pazarcı ayrı. Meyveleri satın aldığı bir başka pazarcı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Neden böyle yapıyorum çünkü kaliteli temiz düzgün ürün getirip satan Pazarcıları tercih ediyorum. Ucuz ürün getirip satan pazarcıları tercih etmiyorum. Kaliteli ürünü uygun fiyata satan pazarcılardan sürekli alışveriş yapıyorum. Böylece pazardan çok fazla zaman harcamıyorum.

Nasıl pazarcı olunur?

[caption id="attachment_2610" align="alignleft" width="300"]Pazarcılık Pazarcılık[/caption]

Bilirsiniz pazarlar çok kalabalıktır. Pazar arabası eline alan kadın erkek tam bir curcuna haline getiriyorlar. Oysa biraz önce bahsettiğim gibi pazarcılık işi nasıl yapılır pazarcılık işinden nasıl para kazanılır bilen esnafı tercih etmek gerekir. Çünkü bu esnaflar işlerinin kıymetini bilir. Kaliteli ürün getirir her hafta kendinden sebze meyve alacak tüketiciler bellidir. Bazı pazarcı kisvesi altındaki insanlar yalan dolan, çürük erik sebze meyveleri satmaya kalkışır. Ancak bunun bir kaç kere yaparlar sonrasında kendilerine kötülük yaptıklarının farkına varırlar.

Pazarcılık işi nasıl yapılır

 Pazarcılık yapmak fikri ile dolu olan insanların bulundukları beldelerde ilçelerde şehirlerde pazar yeri olarak ayrılan bölümden yer kiralaması gerekir. Bunun için yerel yöneticilerin kiraya verdiği pazar yerlerinden boş olan yerleri kaydetmek gerekir. Bunun için ilgili belediyeye giderek pazarda ürün satabileceğim bir yer kiralamak istediğini belli etmek gerekir. Ya da başka bir pazarcılık yapan kişinin ihtiyacı olmayan pazar yerini satın alabilir.

Pazarcılık yapmak istiyorum

Pazarcılık yapmak istiyorum diyorsanız bu tavsiyelerinize riayet ediniz. Pazarcılık yaparak para kazanmak kısa soluklu bir iş değildir. Çünkü müşterilerinizi öncelikle araştırmanız gerekir. Size alışan size güvenen müşteriler her hafta tezgahı tezgahı dolaşmaz, Doğruca sizin ürünlerinize gelir ve satın alır.

Pazarlık yapma fikri herkese göre değişebilir. Kimisi iyi bir para kazanma aracı olarak görürken kimisi de mesleklerin en zoru, en çekilmezi olarak niteleyebilir.

Bu konuyu okuduktan sonra ve pazarcılık yapmaya karar verseniz yine de pazar yerinde ürün satan kişilerle kısayollu bir görüşme yapılarak, mesleğin püf noktaları öğrenilebilir.

Ürünleri halden alacaksınız, pazar yerine kendi araçlarıyla taşıyacaksınız. Sonra sabahtan gece yarısına kadar ürün satış yapacaksınız. Bunu tek başınıza yapmak oldukça zor. Birkaç kişi birlikte organize olarak yaparsanız pazarcılık işinden nasıl para kazanılır yaşayarak kolayca öğrenirsiniz.

Ayrıca Gözatın

Hasta bakıcısı kimdir, maaşı ne kadar?

Hasta bakıcısı, hasta olan insanlara hemşire ve doktorların tavsiye ettiği gerekli bakım işlemlerinin ve hizmetlerini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir