Sponsor Reklam

Nasıl İş Bulunur?

Erkek olsun, kadın olsun hayatını idame ettirebilmek amacıyla çalışmak zorundadır. Çalışmak için de iyi bir iş bulmak gerekmektedir. Bazen  insanlar çalıştığı işten memnun olmayabilir.  O zaman yeni bir iş bulma fikri doğar. Biz de sizlere nasıl iş bulunur iş bulmak için ne yapılır, iş bulma taktikleri nelerdir, birazcık bahsedeceğiz. Yeni  bir iş kurmak için önce insan kendini tanıması gerekir. Yani  özelliklerini bilmesi gerekir. Hangi  alanda yeteneklerim var, neler yapabilirim, nereden iş bulabilir, ne kadar maaş hak ediyorum gibi. Çünkü iş bulmak için belli yerlere müracaat edilecektir. Müracaat  etmeden önce de hangi sektörde iş bulacağına kendisi karar vermesi gerekir.  Bunun için de her insanın belli bir mesleği olması çok önemlidir. Ne iş olursa yaparım, anlayışı oldukça yanlış bir düşüncedir. Bu düşüncedeki insanlara vasıfsız işçi adı verilir. Vasıfsız olan işçilere de fazla ücret ödenmez. Hatta ve hatta ayak altı işleri diye tabir edilen, kimsenin sevmediği beğenmediği lüzumsuz işler yaptırılır. O  zaman insan kendini tanıması gerekir. [caption id="attachment_2617" align="alignleft" width="300"] PARA[/caption]

Ben hangi işi yapmalıyım nasıl iş bulurum nerede iş bulurum?

Benim değerim ne kadardır, kaç lira maaş almalıyım diye kendi kendine sorması şarttır. Eğer bir mesleğiniz varsa o zaman sizin için her şey yolunda demektir. Yapmanız gereken iyi bir CV hazırlamaktır. Bunu  yaparken de olarak hazırlanmış özgeçmiş örneklerini inceleyebilirsiniz. Hazırladığınız bu CV örneklerini kurumsal firmalara gönderip onlardan cevap beklemelisiniz.

Nerede iş bulurum?

İnsanlar Kurumsal firmalarda çalışmayı tercih etmektedir. Çünkü  hem sosyal güvencesi hem sosyal hakları, hemde maaşı, çalışma saatleri düzgündür. O halde siz de nasıl iş bulurum niye fazla hasar almanıza gerek yok. İster bizzat çevremizdeki üretim yapan fabrikalar ile görüşerek iş bulmaya çalışın. İsterseniz kurumsal firmaların resmi web sitelerinin insan kaynakları bölümünden hazırladığınız CV'leri gönderin. Firmalar  eleman ihtiyaçları olduğu zaman eğer sizin özellikleriniz okurlar uygunsa sizinle çalışmak istediklerini görüşmek istediklerini belirten haber iletiler.

Para kazandıran işler nelerdir

Ne kadar para kazanırım diye düşünmeden kendi yeteneğini doğrultusunda yapabileceğiniz işlere yönetmeniz gerekir. Riskli, farklı işlere bilmediğiniz işlere girerseniz çalışmanız uzun soluklu olmayacaktır. İşverenler  sizin yetenekli olmadığınızı, o işte başarılı olamayacağını düşünerek size fazla şans vermez de sizi işten çıkarabilir. Nasıl iş bulunur ne kadar maaş alınır diye kafanızı fazla yormaya gerek yok. Bildiğiniz  sevdiğiniz yeteneğiniz olan işlerde şansımızı denemeniz gerektiğini unutmayınız.

Ayrıca Gözatın

Kurşun Kalem Nasıl İmal Edilir

Kurşun Kalem İmalatı Kurşun kalemin tarihi on sekizinci yüzyıla kadar dayanıyor. Kurşun kalemin icadı için …

Bir Yorum

  1. Maddi olarak ek ise ihtiyacimiz var. Esimle birlikte teklif edilcek musaati olan her alanda calismak istiyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir