Ev / Türkiye ek iş ilanları / Mardin Ek İş
Sponsor Reklam

Mardin Ek İş

800 bin civarında nüfusu olan Mardin ilimizin vatandaşları ailesinin rahatça yaşaması amacıyla gerekli ek gelir fırsatlarını değerlendirmek istemektedir. Biz de Mardin ek iş fırsatları hakkında sizleri bilgilendirmek amacıyla yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşıyoruz. Uluslararası kuruluşlar tarafından kültür mirası olarak kabul edilen birçok tarihi yapının bulunduğu Mardin ek gelir imkanları açısından farklı fırsatlar sunmaktadır.

Mardin ek gelir imkanları

Mardin ili arihi İpek Yolu güzergahında yer aldığı için kültürel açıdan da farklı özelliklere sahiptir. Mardin'de yaşayan insanların yeteri kadar maaş ek gelir fırsatı alamayanların doğal olarak ailesine destek sağlamak için ek iş fırsatlarını değerlendirmek istediklerini biliyoruz. Siz de Mardin'de yaşayan ve boş zamanlarını değerlendirmek evde ek iş yapmak aile ortamında para kazanmak isteyenlerin neler yapabileceğini hatırlatalım.

Mardin'in geleneksel ekonomisi tarıma hayvancılığa çiftçiliğe dayanmaktadır. Son zamanlarda ticaret biraz artış göstersede bölgenin yapısı sebebiyle hayvancılık tarım ve çiftçilik başı çekmektedir. Siz de evde tarım ürünlerini pazarlayarak ek gelir sağlayabilirsiniz. Bunun için evde yemek yaparak restoranlara satış gerçekleştirebilirsiniz. İçli köfte, Mumbar dolması gibi yöresel yemekleri evde yaparak anlaşacağınız restoranlarla düzenli çalışabilirsiniz. Böylece ek gelir imkanından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca Mardin topraklarının en elverişli olan yerlerinde organik tarım yapılarak önemli oranda ek gelir sağlanabilir. Mardin'de yer alan Organize Sanayi Bölgesi ve serbest bölgelerde part time, yarı zamanlı ek iş fırsatları yakalayabilirsiniz.

Mardin'de ek gelir

Mardin'de ek gelir fırsatı sağlayan en önemli gelir kaynağı Kültür turizmi olduğunu söyleyebiliriz bunun için başta inanç turizmi fırsatlarını değerlendirerek turistlere yönelik sabun üretimi yazma, eşarp yapımı, dantel işleri, boncuk işleri ek iş olarak sizlere para kazandırabilir.

Bu işleri isterseniz bireysel olarak kendi başınıza, isterseniz Mardin eve ek iş veren firmalar aracılığı ile yapabilirsiniz. Eğer Mardin'de evlere ek iş veren firmalar fazla değilse, bölgedeki diğer dillerden iş alabilirsiniz. Çünkü kargo aracılığıyla uzaklıklar sorun olmaktan çıkmıştır kendinize uygun ek işler yapabilirsiniz.

Sitemizdeki ek işler kategorisini inceleyerek uygun olanların altına iş başvurusu yaparsanız Mardin ek iş fırsatlarını değerlendirmiş olursunuz.

Ayrıca Gözatın

Evde Makyaj Seti Paketleme İşi

Evde ek iş imkânlarına yeni eklenen ve özellikle bayanlar tarafından ilgi gören evde makyaj seti …

4 yorumlar

  1. mardin artukluda oturuyorum ek is yapabilirim

  2. Mardin midyat ek is istiyorum acil boncuk ne olsa yaparim acil bekliyorm

  3. Mrb ben ridvan kiziltepede manifaturaciyim acil paraya ihtiyaci olan arasin ve terzilik yapabilen 0541 620 67 91

  4. Uc cocuk okutuyorum evim kira elim her i§e yatkin aileme katkim olsun istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir