Sponsor Reklam

Makale yazarak para kazanma

İçerik editörlüğü yaparak para kazanmak

İnternetin yaygın olarak kullanıldığı çağımızda yeni iş kolları da doğmuştur. Makale yazarak para kazanma bu sebeple hiç yorulmadan sadece oturduğumuz yerden, biraz düşünerek ve zekamızı kullanarak yapabileceğiniz zihinsel işlerden birisidir. Web sitesi sahipleri sitelerinin sürekli güncel olması için içerik ihtiyacı ile karşı karşıyadır. Çünkü her gün siteye düzenli olarak içerik girilmediği takdirde Web siteleri Google'da değer kaybedeceği için çok önemli bir sektör olan içerik editörlüğü sayesinde inanılmaz paralar kazanabilirsiniz. Ancak  unutulmaması gereken en önemli şart, makale yazabilmek için yeterli bilgi birikimi ve Türkçe diline hakim olmak gerekmektedir.

Makale yazarlığı yaparak ne kadar kazanabilirim

Makale yazarlığı yaparak günde 100 TL'ye yakın gelir elde edeceğinizi söylesek belki inanmazsınız ancak gerçekten konuya hakim olan birisi biraz tecrübe kazandıktan sonra sabahtan akşama kadar sürekli yazdığı takdirde günlük 100 TL çok rahat kazanabilir. Bunu basit bir örnekle anlatmak gerekirse 400 kelimelik bir yazıyı yarım saatte yazan birisi 5 TL kazanır. Bir saatte 10 TL kazandığı varsayıldığında, 10 saat çalışan birisi 100 TL kolaylıkla kazanabilmektedir.

Makale yazarlığı nasıl yapılır

Öncelikle bol kitap okuyarak kelime dağarcığı genişletilmelidir. Sonra Türkçe yazım kuralları bilinmeli ve noktalama işaretleri kusursuz yapılmalıdır. Forum sitelerine girerek kendinizi tanıtmalı ve üye olmalısınız. Burada öncelikle iyi bir referans edinmek için birkaç tane ücretsiz makale yazarak işe başlayabilirsiniz. Ancak işi savsaklarsanız ya da işin kurnazlığına kaçmaya çalışırsanız Makale yazarak para kazanma işi hemen biter. Elbette size bir daha kimse iş vermez. Dürüstlük en önemli prensiptir. Bu sebeple konuyu öğrenmek, kendinizi geliştirmek için bu işi yapan diğer yazarları takip edin, onları okuyup en çok yazan, en beğenilen makale yazarlarını siz de örnek alın, ona göre sistemli bir şekilde çalışıp yapabileceğiniz kadar iş alıp aldığın işi zamanında teslim. Günümüzde makale yazarlığı deyince aslında yanlış bir bilgilendirme makale belli bir birikimi olan kişilerin düzenli olarak kendi duygu düşüncelerini güncel olaylarla birleştirerek yorumlaması sonucunda yazılan yazılardır. Oysa web sitesi için istenen makaleler aslında web sitesi dolgu malzemesi olarak söylenebilir. Gerçek makale ile alakası yok. Web sitesinin özelliğine göre içerik yazıları denmesi en doğrusudur. Ancak bu sektörde bu işin adına makale yazarlığı yaparak para kazanma adı verilmektedir. Size tavsiyemiz öncelikle acele etmeden birikimlerinizi artırın, kendinizi geliştirin, sonra da yapabileceğiniz kadar iş alın. Böylece ek iş demeden gerçek bir iş gibi çalışarak sürekli iş alacağınızı ve iyi paralar kazanacağınızı unutmayın.

Ayrıca Gözatın

Pokemon Go Oyunundan Para Kazanma

 Pokemon Go oyunu oynayarak gelir elde etmek, Pokemon Go oyunu sayesinde kazanç, Pokemon oynayarak para …

3 yorumlar

  1. Mehtap Bugdaycı

    Universitede saglik bilimlerinde ogrwtim gorevlisiyim
    Tezim icin bile 2 gunde 660 sayfalik tip kitabini bitirdim bir haftalik surecte okumadigim son yillara dair olan makale tez kalmadi
    Ve iyi yazarım o yüzden bu işi çok iyi yapacagimdan eminim

    • Mehtap hanım http://www.r10.net/makale-alimi-amp-satisi-makale-yazarlari/ buraya üye olmaya çalışın. Ayrıca bu işi yapanların yazılarını okuyun. Bu siteye üyelik biraz çaba gerektirir. Ben de nacizane burada yazıyorum. Şu anda makale yazarlığı yapıyorum. Size tavsiyem biraz seo adı verilen konuyu öğrenmeniz gerekir. Yani sadece makale yazmak yeterli değildir. Konu açan arkadaşların yazılarını tek tek inceleyin. Bu arada forumlara üye olmaya çalışın.

  1. Pingback: Ev

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir