Sponsor Reklam

Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

İnsanlar ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla Finans kurumlarının kendilerine sunduğu Kredi avantajlarını değerlendirmeyi düşünüyor. Bneticesinde de maaşıma göre ne kadar kredi çekebilirim diye hesap yapmaya başlıyor. Finans kurumları daha ziyade devlet memuru olan veya sabit bir maaşı olan müşterilere Kredi vermeyi düşünmektedir. Sebebi de verdiği kredinin risk almadan geri temin edilmesidir. Bütün bankalar bu sebeple Kredi talebinde bulunan sabit maaşlı müşterilerine Kredi vermek için can atarlar. Bankaların müşterilerine Kredi verirken en çok dikkat ettiği ve hesaba kattığı konu kredi notu kriterleridir. Fakat sabit maaşlı bir çalışan iseniz bankaların sizlere Kredi vermek istediklerini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Maaşın Kaç Katı Kredi Çekebilirim?

Bütün bankalar sabit maaşlı birine kredi kullandırmak için elimden gelen yardımı ve alternatifleri sunar. Sabit maaşlı bir müşterinin maaşının yüzde 60 oranında Kredi kullanmasına izin verirler. Yani Finans kurumları kendilerinden Kredi talebinde bulunan bir müşterisinin maaşının yüzde 60 kadar kredi taksiti ödeyebileceğiniz hesaplar. Buna göre kredi sağlar.

Maaşıma göre kaç lira kredi alabilirim

Türkiye'de özel ve devlet bankaları maaş müşterilerine Kredi vermek için adeta yarışa girdiler. Bazı bankalar müşterilerin maaşının 10 katı ne kadar kredi verirken bazıları da maaşının 20 katı 30 katı kadar ihtiyaç kredisi kullanılabilmektedir. Bankaların en önemli kriteri müşterilerin aldıkları kredileri düzenli bir şekilde geriye ödemelidir. Bu sebeple Finans kurumları size Kredi verirken sadece maaşını değil diğer gelirleriniz de hesaba katarak çekeceğiniz Kredi limitini artırabilir.

Örneğin kira gelirini varsa bunu bankaya ibraz ettiğiniz durumda kredi çekme limitiniz artacaktır. Kredi çekme düşüncesinde olan vatandaşların maaşıma göre ne kadar kredi çekebilirim gibi düşüncelerine Katkı sağlamak için gerekli kolaylık gösterilmektedir bunun için sadece maaşımız değil eviniz arabanız ya da yaptığımız diğer ek iş gelirlerini varsa bunları da gelirler hanesine ekleyebilirsiniz. Böylece kredi kullanma imkanınız arttığı gibi kredi çekme limitiniz de yükselmiş olacaktır.

[caption id="attachment_2139" align="alignleft" width="300"]Kredi Çekme Kredi Çekme[/caption]

İnsanlar Kredi çekmek için sürekli acaba ne kadar kredi alabilirim bankalar maaşın kaç katı kadar kredi verebilir sorularının net bir cevabı yoktur. Bu durum bazı bankalara göre değişkenlik gösterebilir. Maaşınıza göre ya da diğer gelirler bize göre çekeceğiniz kredi limitini artar. Tüketicilerin para ihtiyacının giderilmesi amacıyla bankaların sağladığı kredi limitine ve vadesine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu karar vermektedir. Şu an yürürlükte olan karara göre tüketici kredileri en fazla 36 aya kadar vade yapılmaktadır. Bu durumda maaşınızın yüzde 60 kadar kredi taksitinin hesaplanır ve buna göre sizin maksimum çekebileceğiniz kredi limiti ortaya çıkar. Maaşıma göre ne kadar kredi çekebilirim diye merak edenlere bu şekilde açıklama yaparak yardımcı olmak istedik.

Ayrıca Gözatın

Bilgi Çağında Yaşamak

BİLGİYE ULAŞMANIN YOLU Bilgi çağı nedir? Dünya bilgisiz, düşünemeyen ve hazırcı insanlar için tersine dönmeye başladı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir