Sponsor Reklam

Kurban Bayramı’nda hangi ek işler yapılır?

Kurban Bayramı'nda para kazanma yolları

Önümüzde Müslümanların en önemli bayramlarından biri Kurban Bayramı insanların bir araya gelmesi, mutlu olması, kaynaşması, güçlüklerin sona ermesi ve en önemlisi de uzun zamandan beri en önemli besinlerden biri olan et yemeyenlerin et yeme fırsatı bulmasıdır. Elbette sayılamayacak kadar fazla bereketli faydaları vardır. Ancak biz size bugün para kazanma düşüncesinde olan insanlara Kurban Bayramı'nda yapılacak ek işler nelerdir, bunlardan bahsedeceğiz. Eğer bu önemli günü  gelire dönüştürmeyi düşünüyorsanız, kurban öncesinde ve sonrasında esnasında hangi işler yapılır, nasıl para kazanılır sizlere kısa kısa bahsedelim.

Kurban komisyonculuğu yapmak

Bayram öncesinde Müslümanlar kurbanlık hayvan arayışına girer ve özellikle büyük şehirdeki insanlar nereden nasıl kurban temin edeceklerini bilemezler bilseler de zamanları olmayabilir. Siz bu insanlara yardımcı olmak amacıyla kurbanlık hayvan satan kişilerle görüşerek belli bir komisyon karşılığında kendisine kurban satın almayı düşünen ihtiyacı olan insanları getirip kurban satışı gerçekleştirebilirsiniz. Burada satıcıdan ister kilo hesabı, ister hayvan adedi olarak belli miktarda satılan hayvanların karşılığında komisyon alabilirsiniz. [caption id="attachment_1903" align="alignleft" width="300"]Kurban Bayramı'nda para kazanma Kurban Bayramı'nda para kazanma[/caption]

Nakliyecilik yapmak

Satılan kurbanlıkların bir yerden bir yere nakledilmesi gerekmektedir. Bu işi yapmak için ister. Bir nakliyatçı arkadaşınızla anlaşarak isterseniz kendiniz küçük çaplı bir araç alarak kurban nakliyatı  yapabilirsiniz. Buradan da sizlere ek gelir fırsatı bulacaktır.

Kurban bıçağı satmak

Kurban öncesinde eğer küçükbaş kesmeyi düşünen insanlar varsa ya da kesilen kurbanların evde küçük parçalara ayırma ihtiyacı olan insanlar varsa bunlara bıçak satışı yapabilirsiniz ya da eski bıçakların bilenmesi için bileme makinası alarak önemli yerler seçilerek bıçak satışı ya da bıçak bileme işi yapılabilir.

Kurban kesme işi yapmak

Bazı insanlar çok yeteneklidir, elleri yatkındır. iyi bıçak tutar ve etleri kolayca parçalara böler. Etleri güzelce istenilen parçalara ayırabilir. Eğer siz de  Kurban Bayramı'nda ek iş yapmak istiyorsanız kurban kesiminde etlerin parçalanmasında taksim edilmesinde görev alabilirsiniz. Bunun karşılığında da kurban kesimi yapan yerler size belli miktarda para verecekler bunu önceden de anlaşabilirsiniz ya da kesilecek hayvan başı olarak da anlaşabilirsiniz. Bunun için elbette belli tecrübeye ihtiyaç vardır, yoksa da sadece kesilmiş etlerin parçalara ayrılması görevini alabilirsiniz.

Kurban sakatatlarını toplama

Kurban kesim merkezlerinde Kurban kestiren insanların çoğu sakatat dediğimiz iç organlarını, kellesini, ayaklarına almazlar sizde bu durumu kendi lehinize çevirebilirsiniz. Çünkü lokantalarda ya da sokak başlarında veya dükkanlarda kokoreç yapanları görmüşsünüzdür. Hayvanların bağırsaklarını almayan atmayı düşünen kişilerin bağırsaklarını toplayarak bu işi yapan kişilere satış yapabilirsiniz. Böylece Kurban Bayramı'nda ek iş yapma fırsatını değerlendirmiş olursunuz. Sadece bağırsaklar değil işkembe, kelle paça olarak kabul edilen diğer organlarda toplanarak bu işi yapan kişilere satış yapabilirsiniz.
Kurban derisi toplama işi
Bildiğiniz gibi kurban derisini belli kurumlarda kurban kesen kişiler istediği derneklere cemiyetlere kurum kuruluş camilere verebilmektedir. Siz de faydalı bir kurumda dernekte cemiyette görev alarak makbuz karşılığında kurban derisi toplayabilirsiniz. Elbette topladığınız her deri başına adına çalıştığınız kurum, cemiyet, dernek, vakıf size belli miktarda ücret ödenecektir. Müslümanlar için en önemli günlerden birisi olan  Kurban Bayramı'nda ek iş yaparak para kazanılır örneklerle anlatmaya çalıştık. Sizde bunlardan kendinize uygun olanları yaparak ek gelir sağlama fırsatı yakalayabilirsiniz.

Ayrıca Gözatın

Hasta bakıcısı kimdir, maaşı ne kadar?

Hasta bakıcısı, hasta olan insanlara hemşire ve doktorların tavsiye ettiği gerekli bakım işlemlerinin ve hizmetlerini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir