Sponsor Reklam

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi Notu Öğrenme

Paraya ihtiyacı olan birisi kredi çekme ihtiyacı hisseder. Bunun içinde Kredi sağlayan finans kurumlarına gerekli müracatı yapar, bankalar veya Finans kurumları Kredi talebinde bulunan kişilere Kredi vermeden önce kredi notu öğrenme servislerini sorgular. İşte para ihtiyacını karşılama düşüncesinde olan tüketiciler taleplerinin olumlu karşılanması için önceden birtakım araştırmalar yapması gerekir. Bunların en başında kredi notu öğrenmek geldiğini söyleyebiliriz. Çünkü sizin kredi çekebilmek için bankaların kredi onayı vermesi gerekmektedir. Bunun içinde sizin kredi alabilmeniz için kredi ortalamasının üzerinde kredi notunuz olması şarttır.

 Findex ile kredi notu nasıl öğrenilir

İhtiyacı olan biri, konut, araba, iş yeri veya herhangi bir ihtiyaç için kredi çekilmeden önce kesinlikle kredi notu öğrenmekte fayda var. Eğer kredi notunuz düşükse bankalara yaptığımız kredi talebi reddedilecektir. Tam tersi Kredi notunuz yüksekse bütün bankalar size istediğiniz kadar kredi verecektir. Kredi notunu öğrenmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan en çok ve en gerçekçi olanı kredi notu hesaplama araçlarını kullanmaktır. Ayrıca Findeks adı verilen kuruluş kredi notu sorgulaması için hizmet vermektedir. Elbette kredi notu sorgulama ücretlidir. Bunun için ilk bir kereye mahsus kredi notu sorgulama ücretsiz yapılırken sonraki sorgulamalarda sizin kredi notunuzu öğrenilmesinin ücret mukabili yapılabileceğini bilmenizde yarar var. İkinci ve daha sonraki kredi notu sorgulama ücretleri ortalama 7-8 TL civarındadır.

[caption id="attachment_2253" align="alignleft" width="300"]Nasıl Öğrenebilirim? Nasıl Öğrenebilirim?[/caption]

Ücretsiz olarak kredi notu öğrenebilir miyim?

Evet. Bunun içinde birkaç kurnaz taktik yapabilirsiniz. başta ilk taksitli alışveriş yapmak isteyen sistemlerin ve üye olabildiği sistem aracılığı ile telefon operatörleri sizlere ücretsiz kredi notu öğrenme fırsatı sunmaktadır. Bildiğiniz gibi telefon operatörleri aynı zamanda akıllı telefonlarda satmaktadır. Bunun için sizlerin Kredi notunu onlar da sorgulamaktadır. Sizler Kredi notunu öğrenmek amacıyla Turkcell Vodafone ya da TTNET bayilerine giderek akıllı telefon fiyatlarını sorgulayabilirsiniz. ynı zamanda bu telefonların Satın alıp alamayacağınız kredi notunuzu yeterli olup olmadığının sorgulatabilirsiniz. Böylece ücretsiz kredi notu öğrenme fırsatı yakalamış olursunuz. Turkcell Vodafone TTNET müşteri hizmetleri sizin kredi notunuzu ekrana bakarak size söyleyebilir. Siz de böylece ister akıllı telefonu satın alırsınız. İsterseniz Kredi notunun öğrendikten sonra telefon almaktan vazgeçebilirsiniz. Bu yaptığınız kurnazca hamle sayesinde ücretsiz kredi notu öğrenme fırsatını elde etmiş olursunuz.

Kredi notu öğrenme yolları

İki türlü kredi notu öğrenme yolu vardır. Birincisi resmi site olan Findeks aracılığı ile TC numaran ile SMS atarak Kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. İkinci yol da, kredi talebinde bulunacağını bütün bankaların internet hizmetlerine giriş yaparak ücretli kredi notu öğrenme imkanından yaralanabilirsiniz. Bankaların kredi notu e-öğrenme ücretleri farklılık göstermektedir. 3 ile 10 TL arasında değişen ücretlerle kredi notu öğrenme imkanı yakalayabilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenerek bankaların sizlere Kredi verip vermeyeceğini önceden kestirmiş olursunuz.

Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca Gözatın

Ev Hanımlarına Evde Ek İş

İnternettin oldukça gelişmesi üzerine insanlar artık evlerinde kolaylıkla ek iş bulabilir hale gelmiştir. Günümüzde insanlar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir