Sponsor Reklam

Kredi Borcumu Ödemezsem Ne Olur, Hapis Cezası Var mı?

 Sürekli kar edebilmek amacıyla sorumsuzca kredi dağıtmaya çalışan bankaların tüketicileri çaresiz bırakması sonucunda sonucunun ne olacağını merak edenler Kredi Borcumu Ödemezsem Ne Olur Hapis Cezası Var mı? diye düşünmeden kendilerini edemiyorlar. Elbette bilinçsizce ve düşüncesizce savurganlık yapılarak harcanan paraların geri ödenmemesi halinde bir yaptırımı olduğu unutulmamalıdır. Sürekli alışveriş yaparak kredi kartı kullanıp taksitlerle alışveriş sonucunda limitlerini sonuna kadar doldurup ya da gereksiz yere kredi çekip geri ödeme yapamama sonunda da borcunu ödemeyen tüketiciler kara kara düşünmeye başlıyor.

Kredi borcumu ödeyemiyorum

Kredi borcumu ödeyemiyorum bunun sonu ne olacak diye düşünen tüketicinin mutlaka yasal sorumluluklarını yerine getirmesi gerekmektedir. Yasal sorumluluklardan birincisi yasal takip süreci ne girerseniz, adını otomatikman kara listeye beklenir. Bu da ekonomik anlamda sizin kara listeye girdiğinizi anlatan en önemli göstergedir. Müşterilerin bankalardan kullandığı kredi kartı ya da kredi ürünlerinin geri ödemesini düzenli olarak yapmayan kişilerin yasal takip sonucunda girilen kara liste sizin sonraki bankacılık işlemlerinizi çelme atmaktadır. Bu durumda gelecekteki bankacılık çalışmalarından faydalanmanız zorlaşacaktır. Yani kara listeye giren kişilerin kredi onayı almaları söz konusu değildir. Kredi borcu ödenmezse ne olur hapis cezası var mı diye düşünen müşterilerin doğal olarak belli yükümlülükleri yerine getirmediği takdirde işin hapis cezasına kadar gideceği bölümler de oluşabilir. Gelecek dönemlerde size diğer bankalar da kredi ürünlerini kullanılmayacak ve zor durumda kalacaksınız.

Kredi borcunu ödemeyenlere hapis cezası var mı?

Kredi borcunu ödemeyenlere hapis cezası verilmez, fakat bankalardan aldıkları kredi borcunu yapılandıran ve bu yapılandırma sonrasında icra dairelerinde sözleşme imzalamak zorunda kalan kişilerin hapis cezası alması söz konusu olabilir. Bankalar müşterilerine ne hapis cezası, ne haciz işlemleri uygulatmak istemez. Çünkü bu tür olumsuz davranışlar banka için olumsuz bir reklam olacağı için genelde müşterileri ile anlaşma yoluna gitmeyi tercih eder. Sizlerin de borcunu zamanda ödeyerek kredi borcu ödenmezse ne olur hapis cezası var mı diye düşünmenize gerek kalmamasını diliyoruz. Çünkü bunu düşünmek bile insanı ürpertiyor.

Kredi borcundan dolayı hapse girmek çok komik ve insanın canını sıkan bir durum olduğu aşikar.

Ayrıca Gözatın

Kurşun Kalem Nasıl İmal Edilir

Kurşun Kalem İmalatı Kurşun kalemin tarihi on sekizinci yüzyıla kadar dayanıyor. Kurşun kalemin icadı için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir