Sponsor Reklam

KOSGEB Hibe Kredisi Kimlere Verilir?

KOSGEB kendi işini kurmak isteyenlere devlet desteği sağlıyor. KOSGEB Hibe Kredisi Kimlere Verilir? Sizler de başkasına çalışmak yerine kendi işinizi kurmak istiyorsanız devlet tarafından karşılıksız sunulan elli bin Türk lirası KOSGEB desteğini alarak kendi işinizi kurabilirsiniz. Biraz ev hanımları için hazırlanmış olan bu destek önemli bir avantaj sağlamaktadır. Sizlerde kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız 50 bin Türk Lirası KOSGEB desteğine asla hayır demeyin. Bu fırsatı değerlendirmeniz gerekir. Çünkü iyi bir proje hazırladığınız zaman size karşılıksız olarak verilecek olan 50 bin Türk Lirası ayrıca bu destek yeterli gelmezse faizsiz geri ödemeli 100 bin lira destek kredisi de alabilirsiniz.

Gençlere verilecek gibi düşünülse de kendi işini kurmak isteyen bütün insanlara KOSGEB kredisi verilecektir. Bu konuda en önemli konu elli bin Türk Lirası hibe desteği olduğunu unutmayınız. Yapacağınız projeye göre üst sınır 50 bin Türk Lirası olacaktır. Bu miktar size yeterli gelmediği takdirde uygun geri ödeme şartları ile faizsiz olarak 100 bin lira KOSGEB kredisi çekebilirsiniz. Üstelik sıfır faizli olduğunu ve hiçbir dosya masrafı gerekmediğine hatırlatalım.

KOSGEB tarafından hangi krediler verilmektedir?

işyeri malzeme ve gereçleri kredisi, temel işletme giderleri kredisi, kuruluş giderleri kredisi, KOSGEB desteğinden nasıl yararlanabilirim? KOSGEB desteğinden yararlanmak için gerekli şartlar girişimcilik eğitim şartı, KOSGEB bunu kendisi ücretsiz olarak vermektedir. 10 gün süren eğitim belli tarihlerde sizlere duyurularak verilmektedir. Eğitimi başarıyla bitirenlere girişimcilik sertifikası verilmektedir. 2 proje sunumu kurmak istediğiniz eşinizle alakalı bir sunum yapmak zorundasınız. Beğenilirse onaylanır. Projenizi tanıtmanız için size bu sunumun yapılması zorunlu tutulmaktadır. Kurul onayı yaptığınız projenizin ve planınızın gerçekten kredi alabilmesi için kurul tarafından onaylanması gerekmektedir. Çünkü istenilen kriterlere uygun olmayan projeler ya da amacına uygun olmayan projeler kurul tarafından onaylanması son aşama proje kabulü ve kredi desteğinin sağlanması işiniz bu noktada çok rahat olacaktır. Çünkü size yukarıdaki aşamaları geçtikten sonra KOSGEB desteğinden yararlanma fırsat onayı verilecektir. Unutmayınız KOSGEB desteği alabilmek için bizzat başvuru yapmanız gerekmektedir ve sizden bütün sunumları bizzat kendinizin yapması istenecektir.

Ayrıca Gözatın

Hasta bakıcısı kimdir, maaşı ne kadar?

Hasta bakıcısı, hasta olan insanlara hemşire ve doktorların tavsiye ettiği gerekli bakım işlemlerinin ve hizmetlerini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir