Ev / PERSONEL ALIMLARI / Karayolları Genel Müdürlüğü İşçi Alımı
Sponsor Reklam

Karayolları Genel Müdürlüğü İşçi Alımı

Türkiye'de ulaşımın sağlanması için çalışan Karayolları Genel Müdürlüğü bir ilan yayınlayarak işçi alımı yapacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamuoyu ile paylaşılan ilana göre Karayolları Genel Müdürlüğü işçi alımı için Türkiye çalışma ve iş kurumu olarak bilinen İşkur İl müdürlüklerine müracaat yapılması gerekmektedir.

Karayolları Genel Müdürlüğü işçi alımı için başvuru yapmak isteyenlere bilgilendirme amaçlı olarak sadece topluma kazandırma amaçlı olarak düşünülen Engelli işçi ve eski hükümlü işçi grubuna dahil 15 kişi alınacağı bildirildi. Bunlardan 9 kişi engelli işçi statüsünde, 6 kişi de eski hükümlü işçi statüsünde işe alınması planla planlanmaktadır.

Karayolları Genel Müdürlüğü işçi alımı için başvuru yapacaklarda aranan şartlar şunlardır;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, ,

Türkiye'de meslek sanatlarını rahatça yapabilmelerine fırsat tanıyan özel kuruluş kamu ya da iş yerlerinde çalıştırılabilme yükümlülüğüne haiz kişiler olmak,

18 yaşından büyük olmak erkek adayların askerlikle ilişkisi olmamak

Türkiye'nin her türlü iklim şartlarında çalışabilecek vaziyette olmak şartları uygun olan kişilerin İşkur İl müdürlüklerine bizzat müracaat yapmaları gerekmektedir.

Karayolları Genel Müdürlüğü işçi alımı için yapılacak olan mülakat sınavı için sınav yeri ve sınav tarihleri daha sonra adaylara bildirilecektir. Çalışma hakkı kazanan adaylar çıplak yevmiye olarak 79 TL ile işe başlayacaktır. Engelli olan hükümlüler için EKPSS ye eski hükümlü vatandaşlar ise KPSS'ye girme zorunluluğu bulunmaktadır. Şartları taşıyan ve işe ihtiyacı olanların bu fırsatı değerlendirmesini diliyoruz.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir