Ev / PERSONEL ALIMLARI / Kamu kurumlarına 50 bin personel alımı yapılacak
Sponsor Reklam

Kamu kurumlarına 50 bin personel alımı yapılacak

 FETÖ soruşturmaları devam ederken kamu kurum ve kuruluşlarında 90 bine yakın memurun açığa alınması sebebiyle, ihtiyacın karşılanması için kamuda 50.000 memur alımı yapılacağı bildirildi. Başta Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nde ortaya çıkan açığı kapatmak amacıyla 50.000 memur alımı yapılacak. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı için düğmeye bastı.

Milli Eğitim Bakanlığı ihtiyacı karşılamak amacıyla acilen 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapacak. Emniyet Genel Müdürlüğü de ihtiyacın karşılanması amacıyla başta Komiser yardımcıları almak için gerekli çalışmaları başlattı. Polis meslek yüksek okullarına da bin kadın olmak üzere 10000 polis memuru alımı için gerekli çalışmalar başlatıldı.

Adalet Bakanlığı da aynı şekilde kurumdaki açığa alınan memurların yerine personel alımı yapmak için 4000 kadro ihdas etti.

Kamuda hangi kurum ve kuruluşlar personel alımı yapacak

Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü acilen personel alımı yapmak için düğmeye bastı.  Sağlık Bakanlığı'nda da önemli personel ihtiyacı olduğu için Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımı gerçekleştirecek bunun için gerekli hazırlıklar yapılmaya başlandı.

[caption id="attachment_1624" align="alignleft" width="300"]KAMUDA İŞ KAMUDA İŞ[/caption]

Personel alımı hakkında bütün haberlere göz atmak için şu linke tıklayınız! Kamuda personel alımı için KPSS şartı aranan bölümler de var, KPSS şartı aranmayan personel alımı da yapılacak. Bazı durumlarda lise mezunlarına memurluk fırsatı verilecek, bazı kurumlarda önlisans ya da lisans düzeyinde eğitim seviyesi istenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı

Milli Eğitim Bakanlığı'nda atanması düşünülen öğretmenlerin mülakat sınavını istemedikleri ortaya çıktı. Sözleşmeli olarak atamaları yapılacak olan öğretmen adaylarının personel alımı sırasında yapılacak mülakatlarda torpil yapılacağı endişesiyle mülakat yapılmadan öğretmen atamalarının gerçekleştirilmesi isteniyor.

Subay, astsubay ihtiyacının karşılanması amacıyla Milli Savunma Üniversitesi'nde eğitim öğretime başlayacak lise ve üniversite mezunu gençlerin bakanlık bünyesinde çalışmak için gençlerin Milli Savunma Üniversitesi'ne hazırlıklar yapılması öngörülüyor.

Kamuda 50 bin personel alımı yapılacak. Bu fırsatın bütün gençler tarafından değerlendirilmesi gerektiğini hatırlatalım. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak amacıyla yetkili bakanlıkların ya da kurumların resmi web siteleri sürekli olarak takip edilmeli ve gerekli müracatlar zamanında yapılmalıdır.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir