Ev / PERSONEL ALIMLARI / Jandarma Genel Komutanlığı 10000 Uzman Alacak
Sponsor Reklam

Jandarma Genel Komutanlığı 10000 Uzman Alacak

 Uzman erbaş ihtiyacının giderilmesi için personel alımı yapacak olan Jandarma Genel Komutanlığı 10 bin askeri personel alımı için düğmeye bastı. Lise ve dengi okul mezunu ya da yurtdışındaki okullardan denklik belgesi olanların askerlik görevini erbaş sınıfında tamamlamış ya da şu anda silah altında olan ve 1 Ocak 2017 tarihinden önce terhis olabileceklerin jandarma, emniyet, asayiş, jandarma komando ve jandarma lojistik alanlarında görev almak üzere istihdam edileceğini duyurdu.

Güncelleme 16 Aralık 2016

2017 Alımları Güncelleme

BAŞVURU TARİHİ : 23 Aralık 2016-16 Ocak 2017

01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar), ç. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 tarihi ve sonrasında doğanlar), d. Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (21 Aralık 2013 tarihi ve sonrasında terhis olanlar)

Detaylar için TIKLAYINIZ.

Jandarma Genel Komutanlığı 10000 personel alımı başvuru şartları

 • Erkek ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Lise yada dengi okullardan mezun olmak
 • Askerlik görevini yapmış ya da şu anda yapıyor olmak
 • Nüfus cüzdanında herhangi bir düzeltme yapılmadan 1 Ocak 2016 tarihi esas alınarak 25 yaşını tamamlamış olmak
 • Başvuru tarihi ilk günü itibariyle tesisinden itibaren 3 yıldan fazla süre geçmemiş olmak
 • Açılan sınavlarda sağlık yeteneği yönetmeliğine uygun olarak sevk edildikleri hastaneden "komando uzman erbaş olur" ya da "uzman erbaş olur" raporu almış olmak
 • Boyu minimum 164 santimetre olmak şartıyla kılavuzda belirtilen boy ve kilo oranlarına uygun değerlerde bulunmak. Uzunlukların ayakkabısız ve ağırlığın sadece şort ya da eşofmanla ölçülmesi gerekmektedir.
 • Vücudu düzgün olmak her açıdan sağlam bir fizik omurgasında şekil bozukluğu olmamak
 • Görme işitme gibi problemleri bulunmamak lens gözlük ya da işitme cihazı taşımamak
 • Vücudunun herhangi bir bölgesinde dövme yara yanık ya da ameliyat izi gibi lekeler bulunmamak
 • Pelteklik tutukluk kekemelik gibi özürleri olmama Türkçe'yi mükemmel bir şekilde konuşmak
 • Yapılacak olan güvenlik soruşturması neticesinde olumlu çıkmak
 • Askerlik görevi yapılırken emre itaatsizlik üste hakaret mukavemet ibi taarruz isyan suçları bulunmamak
 • Tutum davranışları ya da yasadışı farklı görüşleri benimsemek bu tür faaliyetlere katılmamış olmak
 • Askerlik görevini yaparken müracaat ettiği tarihte 1 Ocak 2017 tarihinden önce terhis olabilmek
 • Başvurular sınavlar kayıt işlemleri sırasında kendisinden istenen bütün belgeleri ve yükümlülükleri tam ve doğru olarak zamanında teslim etmek [caption id="attachment_1988" align="alignleft" width="300"]Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Genel Komutanlığı[/caption]

Adayların bu konu hakkında tam doğru ve yetkili ağızdan bilgi almaları için kurumun resmi web sitesi adresinden bütün şartları harfiyen yerine getirilmesi için ayrıntılı araştırma yapması gerekir!

Jandarma Genel Komutanlığı 10 bin personel alımı ne zaman

Sözleşmeli olarak görev yapacak uzman erbaş temini için başvuruların 5 Eylül 2016 ve 7 Ekim 2016 tarih arasında yapılması gerekmektedir. Başvurular internet adresinden yapılacaktır. Jandarma Genel Komutanlığı uzman alımı için iletişim bilgileri telefon numarası 0312 464 48 36 numaralı telefondan merak edilen konular hakkında soru sorularak cevapları alınabilir.

Türkiye'nin sağlam karakterli gençlerinin bu önemli görevi yerine getirmek için bu fırsatı değerlendirmesi gerekmektedir herkese hayırlı olsun. Başarılar dileriz.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

15 yorumlar

 1. Yas siniri kalksin

 2. Bende katilmak istiyorum ama yas 31 olmazmi

 3. Ben askerliğimi komando olarak yaptım lütfen bu şanlı orduya bu yaşta girmenin yolu varsa yardımcı olun lütfen yaş 37 ama 20 yaşındaki gençler ben ve gibilerinin hızına ulaşamazlar ve benim gibi silah kullanamazlar 200 mt sen 3 mermiyide aynı delikten geçiririm deneyin beni Konya akşehirliyim yardımcı olun 0507 454 35 35

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir