Sponsor Reklam

İletişim Tasarım Uzmanı

İletişim tasarım uzmanı firmaların kurumların kuruluşların ya da işletmelerin politikaları çerçevesinde gelişen teknolojiyi takip ederek onun kullanılmasını tasarlanmasını en iyi şekilde organize ederek etkili bir şekilde hazırlayan kullanan kişiye iletişim tasarımı uzmanı denir.

İletişim tasarım uzmanı ne iş yapar?

  • Çalıştığı kurumun sanatsal etkinliklerini organize eder.
  • Toplumda çalıştığı firmanın imajının belirlenmesi için farklı anketler düzenler
  • Yapılacak organizasyonlar için belli miktarda bütçe oluşturur
  • Yapılacak olan Konferansı tören toplantı kokteyl kutlama gibi organizasyonlara gerekli mal ve hizmeti yapılan reklam tanıtım kampanyalarının maliyetlerini araştırır.
  • Afiş dergi kitap broşür gibi reklam açısından önemli olan materyallerin çizimini tasarlar.
  • Ait olduğu kurum kuruluş firmanın basın toplantılarına konferanslarının sergilerini organize eder.
  • Kendi konusuyla alakalı olan yazıların küpürlerini keser.
  • Kuruma yönelik sorulara cevap yazar çalıştığı kurumun tanıtımını yapmak için Web siteleri gazete ergi ilan afiş hazırlar.

Kimler iletişim tasarım uzmanı olmalıdır.

Yeniliklere açık olan, bilgisayar teknolojisini en iyi şekilde kullanabilen, farklı konularda araştırma meraklısı, hayal gücü yüksek, ölçülü, sabırlı, şekil algısı yüksek, herkesle iyi ilişkiler geliştirebilen sosyal, kendini en iyi şekilde ifade edebilen kişilerin İletişim Tasarımı Uzmanı olabileceklerini söyleyebiliriz.

İletişim tasarım uzmanı nerede çalışır

İşi gereği çalıştığı firmanın temsili noktasında seminerlerde toplantılarda ve farklı organizasyonlarda görev alır. Bu görev esnasında gazeteciler, grafikerler, reklam uzmanları fotoğrafçılar haberciler gibi iletişim sektöründeki farklı kesimden insanlarla iletişim halinde olur.

İletişim tasarım uzmanı olmak için gerekli eğitim

İletişim tasarım uzmanı olmak için akültelerin İletişim Tasarımı bölümünde eğitim almak gerekir. Bu eğitim Lisans Yerleştirme Sınavı sonucuna göre gireceğiniz Üniversitede bir yıl hazırlık olmak üzere 5 yıl eğitim alınarak görülür. Bazı üniversiteler özel yetenek sınavı ile de bu bölüme öğrenci almaktadır.

[caption id="attachment_1917" align="alignleft" width="300"]İletişim Tasarımı uzmanı İletişim Tasarımı uzmanı[/caption]

İletişim tasarım uzmanının iş imkanları

Bu bölümü bitiren tasarım uzmanı reklamcılık, halkla ilişkiler, yazılı medya, dijital Medya görsel medya gibi tanıtım sektörlerinde iş bulma fırsatı yakalar. Son dönemde iletişim özellikle dijital medya aracılığı ile yoğun bir şekilde yapıldığı için bu sektörde para kazanmak isteyen İletişim Tasarımı uzmanı olacak kişilerin kendini sosyal medya konusunda, dijital medya konusunda geliştirilmesi gerektiğini hatırlatalım.

Dijital Medya özellikle internet haberciliği alanında etkili olduğunu herkes bilmektedir.

İletişim Tasarımı uzmanı maaşı

Kamuda veya Özel sektörde çalışacak olan kişilerin alacağı maaş farklılık göstermektedir. Eğer devlet memuru olarak herhangi bir kurumda çalışırsanız alacağınız maaş standart basamak, derece, kademeye göre belirlenmiştir. Ancak özel firmalarda çalışırsanız tecrübenize, yabancı dil bilginize ve firmaya artı yönde katkınıza göre geliriniz ortaya çıkacaktır.

Ayrıca Gözatın

Evde Çeyiz İşi

Özellikle evlilik çağına gelmiş kızları olan anneleri çeyiz hazırlama telaşı sarar. Genç bir de evlilik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir