Sponsor Reklam

Hobi Bahçeleri Yapmak

Hobi Bahçeleri Projesi

Yeni iş fikri isteyenlere büyük şehirlerde yaşayan insanların en büyük sıkıntılarından biri olan toprakla, doğayla baş başa olamaması fırsat olabilir. Bilinçsiz bir şekilde kırsaldan şehirlere göç şehirlerin kalabalıklarda beton yığınları arasında hapsolan insanlar, nefes alabileceği yerler arıyor. Bunun için de şehre yakın yerlerde hobi bahçeleri projesi geliştirmek isteyenlerin iyi para kazanabileceğini söyleyebiliriz. Ankara'da bunun örnekleri yapıldı.

Sizler de diğer illerde yaşayan insanlar... Şehre yakın yerlerde uygun arazide hobi bahçesi yapabilirsiniz. 100 - 200 metre karelik bölümler halinde insanlara bu bahçeleri kiraya vererek gelir elde edebilirsiniz.

Hobi bahçesi yapan Genç Girişimciler bahçelerini, şehir dışında nefes almak doğayla, buluşma, toprağa dokunmak insan insanlara dokunmak isteyen insanlara kiraya verebilirler.

Herkes artık alışveriş merkezlerinden bıktı. Dinlenebileceği nefes alabileceği vücudundaki elektriği enerji boşaltabileceği, ayağının yerden kesebileceği toprak, yani arazi arıyor. Oldukça önemli bir getirisi olacak. Bu fikre sıcak bakıyorsanız siz de hemen yaşadığınız bölgede uygun arsalar bulmaya bakın.

Hobi Bahçesi Nasıl Yapılır

Şehre çok uzak olmamak şartıyla 15-20 dakikalık mesafede bulunan uygun arazileri satın alabilirsiniz. Bunları yüzer 150-200 der metrekarelik bölümler halinde kiraya verebilirsiniz. İyi bir gelir elde edeceğinden hiç şüpheniz olmasın. Önemli olan hobi bahçesi tanıtımını yapmak, insanlara bu bahçelerde yetiştireceği sebze meyve çiçek tohumları temin edebilmek. Bunların hepsini birden organize ederseniz hobi bahçesi size iyi para kazandıracaktır. Çünkü üstte de söylediğimiz gibi şehrin ağırlığı insanları yıpratmıştır.

[caption id="attachment_2590" align="alignleft" width="300"]Hobi Bahçesi Hobi Bahçesi[/caption]

Kiralık Hobi Bahçesi 

Hobi bahçesi projesini hayata geçiren insanlar gerçekten önemli paralar kazanacağını hatırlatalım. Bu işi yapmak için param yok diye hemen caymayın. Bankalar uygun kredi vermektedir. Siz bankadan çekeceğiniz kredi sayesinde geniş bir arazi satın alabilirsiniz. Bu araziyi hobi bahçesi şeklinde parçalara bölerek kiraya verdiğiniz zaman aldığınız paranın yarısını krediye ödeseniz yarısı size kalır.

DOĞAYLA BULUŞMA

Bu fikri yabana atmayın. Mutlaka değerlendirin. İnsanlar şehrin gürültüsünden, betonların arasında kaçmak için yer arıyor.

Özellikle hayvanları beslemek isteyen, hayvanını toprakta gezdirmek isteyen insanlar da hobi bahçesi fikrine sıcak bakmaktadır. Eğer ormana yakın bir yerde bahçeler yapma fırsatı verirseniz o zaman değmeyin keyfine diyebiliriz.

Ayrıca Gözatın

Hasta bakıcısı kimdir, maaşı ne kadar?

Hasta bakıcısı, hasta olan insanlara hemşire ve doktorların tavsiye ettiği gerekli bakım işlemlerinin ve hizmetlerini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir