Sponsor Reklam

Hediyelik Eşya Dükkanı Nasıl Açılır?

Özel günlerde sevdiklerine hediye almak isteyenler hediyelik eşya dükkanı arar. Son zamanlarda o kadar çok özel gün türetildi ki bu fırsatı değerlendirmek için en iyi fikirlerden birisi hediyelik eşya satan bir dükkan sahibi olmak diyebiliriz. Eğer sizlerde bir dükkan açmayı düşünüyorsanız hediyelik eşya satmak iyi bir fikir olarak karşımızda durmaktadır. Herkesin birbirine hediye verme fikri son zamanlarda ağırlık kazanmaktadır. Sevgililer Günü, Öğretmenler Günü,Hemşireler Günü, Doktorlar Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, Dedeler Günü... O kadar çok özel gün türetildi ki bu fırsat iyi değerlendirilebilir.

Hediyelik Eşya Dükkanı Açma

Eğer bir hediyelik eşya dükkanı açmayı düşünüyorsanız her türlü hediyelik eşya satabileceğiniz uygun bir yer bulmalısınız. Hediye fikri çok karmaşık ve göreceli olduğu için her türden farklı tasarımlar bulundurmak gerekir. Bazı müşteriler modern hediyeleri tercih ederken bazıları da klasik hediyelik eşyaları aramaktadır. Bu amaçla farklı türde her kesime hitap eden eşyalardan bulundurmayı hesap etmelisiniz. Aynı zamanda her kesime hitap edebilecek her bütçeye karşılayabilecek şekilde hediyelik ürünler bulundurmalısınız. 1 liralık üründen 500 liralık değerli hediyelik eşyalar olan farklı türde ürünleri mağazanızda dükkanınızda bulundurmanız gerekir. Hediyelik eşya dükkanı açma fikrini hayata geçirmek için öncelikle dükkanınızda satmayı düşündüğünüz ürünlerin nereden tedarik edileceğini araştırmanız gerekmektedir. Hediye kavramı çok farklı olduğu için öncelikle hangi tür hediyelik eşya satacağınıza karar vermelisiniz. Çünkü insanlar giyeceği de parfümü de şemsiye ile çantayı da aklınıza gelebilecek her türlü eşyayı sevdiklerine hediye edebilir. İş böyle olunca sizin birazcık sınırlama yapmanız gerekecektir. Yoksa çok büyük bir mağaza şeklinde dükkan açmanız gerekecek, bunu yapabilecek paranız olduğunu sanmıyoruz bu sebeple belli başlı ürünleri dükkanınızda bulundurmaya özen göstermelisiniz. Genelde özel günlerde hediye edilen ürünlerin neler olduğunu herkes bilir. Evde kullanılabilecek saat tablo biblo en çok aranan özel eşyalar arasındadır. Buradan hareketle oyma eşyalar, hat sanatı yapılmış tablolar gibi el emeği göz nuru olan farklı ürünleri ağırlıklı olarak dükkanda bulundurmanız sizin için avantaj sağlayacaktır. Hediyelik eşya dükkanı açmak için iyi bir yer tespit etmelisiniz. Bu tipte dükkanlar genel olarak halkın en çok ziyaret ettiği iş merkezlerinde bulunmaktadır. Çünkü bakkal, manav dükkanları gibi her köşe başında açmanız mümkün değildir. İnsanların yoğun olarak uğradığı alışveriş yaptığı yerlerde açılması gerekmektedir. Bu nedenle çarşı adı verilen insanların yoğun olarak alışverişte alışveriş yaptığı bölgelerde dükkan bulmalısınız. Ancak uygun fiyata kiralar araştırmanız gerekir. İyi bir maliyet hesabı yapmalısınız açacağınız dükkanın sizin konseptinize uygun olarak kaliteli ürünlerin satıldığı bir yelpazede olması gerekir. Çünkü hediyelik eşya dükkanı görecelidir. Anlam ifade ettiği için 50 bin liralık bir dükkan da açabilirsiniz, 1 milyonluk bir mağazada kurabilirsiniz. Bu sebeple yapmanız gereken bir işte istikrarlı geleceğe yönelik çalışıp çalışmayacağını da karar vermeniz. Aksi takdirde iyi bir ön hazırlık aşaması getirmeden açılan dükkanın gelecekte size çok kazanç sağlayacağını söylemek imkânsızdır.

Hediyelik Eşya Dükkanı Yatırımı ve Gerekli Bilgiler

Yapacağınız yatırımların heba olmaması için her şeyi iyice hesap edilmesi gerekir. Eğer bu işe girmek istiyorsanız her türlü fedakarlığı yapmayı kafanıza koymalısınız. Maliyet hesabını iyi yaparak gelecekte bu maliyet satış yaparak çıkarılacağını unutmamalısınız. Böylece cesur adımlar atarak daha fazla kararlı adımlar atıp iyi bir dükkan açmalısınız. Açacağınız hediyelik eşya dükkanı sizin markanız olmalıdır. Piyasada iyi bir marka özelliği taşımayan ürünler ya da dükkanlar ayakta kalamaz. En ufak bir rüzgar esince yok olur gider bütün bunları en iyi şekilde hesap ederek marka olabilecek bir isim düşünmelisiniz ve bu marka olarak kabul ettiğiniz ismi adınıza tescil ettirip gerekli reklam ve tanıtım kararlarını kullanmalısınız. İnsanlar hediyelik eşya alırken fiyatlarını hem söylemez hem de ürünün üzerinden paket yaptırırken kaldırtır. Bu sebeple sizin marka olacak etiketiniz doğal olarak ürünün üzerinden kaldırılacak ve size ait bir ürün olduğunu kimse bilemeyecektir. Bu sebeple satmayı düşündüğünüz hediyelik ürünlerin üzerine kendinize özgü kalıcı damlalar şeklinde ürünler tasarlayıp satabilirsiniz. İnsanlar birbirine hediye verirken değerli olmasına ve kaliteli olmasına çok özen gösterirler. Çünkü hediyenin değerli olması karşı tarafın ne ölçüde değer kabul ettiğini göstermektedir. Bu sebeple açacağınız dükkan önemli bir marka olmalıdır ve herkesin belleğinde kazınmalıdır. Sizin markanızın herkesin ağzında sakız gibi dolaşması dolayısıyla satışların kat kat artması anlamına gelmektedir. Satacağınız hediyelik eşyaların üzerlerinde markanızın bir logosu bulunmalı gerekirse bu logo epsinin üzerine işlenmelidir. Böylece kaliteli tutulan beğenilen bir marka olduğunu zaman insanlar sizin logonuzu gururla taşıyacaktır. Her mağazada olduğu gibi sizin de kendinize özgü bir ambalaj kutunun poşetini olmalıdır. Bu hediyelik eşyaların paketlenmesi ve poşetlenmesi sizin kendinize özgü baskılı ambalajlı kutulara konulmalıdır. Bu da sizin marka değerinizin yüksek olduğunu gösteren özel bir anlam ifade etmektedir.

Ayrıca Gözatın

Evde Çeyiz İşi

Özellikle evlilik çağına gelmiş kızları olan anneleri çeyiz hazırlama telaşı sarar. Genç bir de evlilik …

2 yorumlar

  1. Gül Yeşildağ

    Lütfen çok ihtiyacim var her türlü paketleme işi yapabilirim

  2. şeyma şimşek

    MERSİNİN TARSUS İLÇESİNDE OTURUYORUM LİSEDE GRAFİK TASARIMI OKUDUĞUM İÇİN ELİM YATKIN VE HIZLIDIR. BANA ULAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir