Sponsor Reklam

Geri Ödemesiz Hayvan Kredisi

Geri ödemesiz hayvan kredisi nasıl alınır?

Hayvancılığı seven insanlar için devletin karşılıksız verdiği tarım kredisinden de yararlanabilirsiniz. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çiftçilere geri ödemesiz hayvan kredisi desteği sağlamaktadır. Ancak bunun için şehirde yaşayanların köye dönüş projesine dahil olması gerekir. Bu kapsamda şehirde yaşayıp umduğunu bulamayanlar köyüne dönüp hayvancılık yapmak isteyenlere Devlet 30 bin lira karşılıksız kredi desteği sağlamaktadır. Ancak bu parayı nakit olarak değil de yapacağınız işe göre hayvan alımlarında faturalandırdığınız zaman ödenecektir.

30 bin lira hibe kredi almak için ne yapmalıyım

30 bin lira hibe kredi almak için genç çiftçi olunması gerekmektedir. Bu amaçla köye dönüş projesinin öğrenmeniz kapsamlı bir şekilde incelemenizi tavsiye ederiz.

Genç çiftçilere 30 bin lira hibe kredi

 Genç çiftçilere Devlet 30 bin lira karşılıksız hibe kredi sunmaktadır. Ancak bunu doğrudan nakit olarak değil de hayvan alımı karşılığında faturalarınızı göstermeniz gerekmektedir. Yoksa ben köye dönüyorum köyde hayvancılık yapacağım bana 30 bin lira verin, diyenlere bu kredi ödenmiyor. Bunun için belli şartlar bulunmaktadır.

Geri ödemesiz hayvan kredisi nasıl alınır?

[caption id="attachment_1003" align="alignleft" width="297"]Hayvancılık kredisi Hayvancılık kredisi[/caption]

Ziraat Bankası şubelerine giderek geri ödemeli kredi alanlar aldığı hayvanların evin içinde sabit taksitlerle  geri ödemeli olarak kredi almaktaydı. Ancak devlet bu sene başlattığı proje ile genç çiftçileri köye döndürmek, tarımı canlandırmak amacıyla köye dönüş projesi başlattı. Bunun için de hayvancılık ve tarım da uğraşmak isteyen çiftçilere et ve süt üretimi yapmaları şartıyla alacakları hayvanların ücretlerini devlet ödeyecek. 30.000 lira karşılıksız Geri Ödemesiz Hayvan Kredisi devlet desteği sunulacak. Bunun için hiçbir geri ödeme yok.

Geri ödemesiz hayvan kredisi ne amaçla kullanılır?

Eğer tavuk çiftliği açmak isterseniz keçi, koyun alırsınız. İnek, sığır, dana alıp çiftlikte bakmak isterseniz bal yetiştirmek amacıyla arı kovanı ve arı satın almak isterseniz ya da tavuk çiftliği kurarak gelir elde etmek isterseniz size yaptığınız harcamaların faturalarını gösterdiğiniz faktörler 30 bin lira karşılıksız geri ödemesiz hayvan kredisi verilecektir.

Hibe kredi ya da geri ödemesiz hayvan kredisi ile neler yapılabilir?

Devlet tarafından karşılıksız 30 bin lira hayvan kredisi çekmek isteyen üreticiler, çiftçiler aldıkları bu para karşılığında neler yapabilir? Nerelerde harcayabilir?
Harcaması inek, dana, sığır, manda alımı için kullanılabilir. Koyun, keçi alımı için de kullanılabilir. Tavuk çiftliği kurmak isteyenler kullanabilir. Süt üretmek amacıyla çiftlik kurmak isteyenler bu krediden faydalanabilir. Köye dönüş kredisi ve projesi kapsamında fidan yetiştiriciliği yapmak isteyenler sera kurmak isteyenler geri ödemesiz kredi'den faydalanmak için traktör alımı için de bu kredi kullanılabilir. Tarım ve hayvancılık kredisi için daha ayrıntılı bilgi edinmek için Tarım il müdürlüğünden bilgi edinebilirsiniz.
Geri ödemesiz hayvan kredisi kimler alabilir? Nasıl başvurulur?
Bu krediyi almak isteyenlerin internet üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. Tarım Bakanlığı'nın resmi web sitesine girdikten sonra yeni kayıt bölümüne tıklayıp üye olmanız gerekmektedir. Daha sonra eğer 18- 41 yaşları arasında iseniz sizden yapmanız gerekenler sırasıyla site üzerinden anlatılacaktır. Elbette her önüne gelene hayvan kredisi verilmiyor. Önce bir proje hazırlamalısınız ve yaptığınız projeyi KOSGEB tarafından inceletip onaylatmanız gerekmektedir. Geri ödemesiz çiftçi kredisi almak için her türlü tarım faaliyetinde çalışmak amacıyla proje hazırlanması gerekmektedir. Bu projenin Tarım Hayvancılık Müdürlüklerine onaylatılması şarttır. Geri ödemesiz hayvan kredisi ile ilgili sizlere bilgi vermeye çalıştık umarız gerçek projesi olup şehirden köye dönmek isteyen genç çiftçilerin faydalanmasını isteriz. Hem kendi sevdiğiniz işi yaparsınız hem de devlet tarımda köye dönüş sağlamış olur.

Ayrıca Gözatın

Hasta bakıcısı kimdir, maaşı ne kadar?

Hasta bakıcısı, hasta olan insanlara hemşire ve doktorların tavsiye ettiği gerekli bakım işlemlerinin ve hizmetlerini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir