Sponsor Reklam

Gelir İdaresi Başkanlığı Personel Alımı

Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı yapacak. Türkiye'de vergilerin toplandığı Gelir İdaresi ihtiyacı olan memur personel için alımı yapacağını duyurdu. Bunun için başkanlık tarafından yapılacak olan sınavla 65 tane avukat alımı yapılacaktır.

Hukuk fakültesi mezunu olan avukat kişilerin bu ilanla yakından ilgileneceğini düşünüyoruz. Sizler de önemli bir kurumda çalışmak istiyorsanız Gelir İdaresi Başkanlığının yapacağı sınav başvuru şartlarını öğrenmemizde fayda var. Gelir İdaresi Başkanlığı sınav bilgileri başkanlığın alacağım 65 Avukat için yapılacak sınavda başvuru şartlarını yerine getiren kişilerin KPSS B grubundan kpssp3 puan türünden Avukat alımı yapılacak.

Müracaat edenlerden en yüksek puandan başlamak şartıyla ihtiyaç olan kadro sayısının 5 katı adayın sınava alınacağı bildirildi.

Gelir İdaresi Başkanlığı memur personel alımı sınav tarihi ve sınav yeri

Sınav 2 bölümde yapılacaktır. Yazılı sınav 14 Ocak 2017 tarihinde saat 10 da Ankara'da gerçekleştirilecektir. Yazılı sınavı girecek olan adayların isimleri ve sınava gireceği yerler adaylara 10 gün öncesinden duyurulacaktır. Bu sebeple e-devlet Sitesi üzerinden sınava girecek adayların konuyu yakından takip etmesi gerekmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı Sınavına başvuru şartları

22 Mayıs 2016 tarihinde ÖSYM tarafından yapılan KPSS B grubu sınavından P3 türünde en az 70 puan alanlar sınava girebilir. Lisans düzeyinde eğitim veren herhangi bir Hukuk Fakültesinden mezun olmak, başvuru tarihi itibariyle avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, erkek adaylar askeri ile ilişiği olmamalıdır. Görevini yapmasına engel herhangi bir rahatsızlığı olmaması gerekir.

Gelir İdaresi Başkanlığı Sınavı Yaş sınırı

1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak 1 Ocak 1982 tarihinden sonra doğanlar bu sınava başvuru yapabilir.

Gelir İdaresi Başkanlığı avukatlık sınavı başvuru tarihi

Başvurular 12 12 2016 tarihinde başlayacak yılın en uzun günü olan 21 Aralık 2016 tarihinde bitmiş olacaktır.

Başvurular nereden yapılacak. Elektronik ortamda. Gelir İdaresi Başkanlığı resmi web sitesine giriş yapılarak sınav kategorisinden başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvurunun nasıl yapılacağı ve formu nasıl doldurulacak sitede açıklanmıştır.

[caption id="attachment_2638" align="alignleft" width="300"]Gelir İdaresi Başkanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı[/caption]

Gelir İdaresi Başkanlığı Avukat alımı

Önemli bir kurumda avukatlık yapmak isteyen gençlerin bu memurluk fırsatını en iyi şekilde değerlendirilmesi için şimdiden hazırlıklara başlamasını tavsiye ediyoruz. Gelir İdaresi Başkanlığı Avukat alımı için 65 kişinin şanslı olduğunu bilmeniz gerekir.

Bu 65 Avukat arasında yer almak istiyorsanız şimdiden gerekli Şartları yerine getiriyorsanız hazırlıklara başlayın.

Tam bilgiyi kurumun resmi web sitesinden öğrenmeniz de fayda var.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir