Ev / İŞ HAYATI / İş Fırsatları / Evde oyuncak yaparak para kazanma
Sponsor Reklam

Evde oyuncak yaparak para kazanma

 Türkiye'nin yaşadığı ekonomik koşullar sebebiyle insanların çoğu evde ek iş yapmak zorunda kalıyor. Aldıkları maaşlarla hayatlarını idame ettirmek evi geçindirmek eşdeğer yürütmek neredeyse imkansız. Bu sebeple evde oyuncak yaparak gelir elde etme düşüncesinde olanlara yardımcı olmak için bu yazımızı hazırladık.

Oyuncak işi ile nasıl para kazanılır

Oyuncak işi ile nasıl para kazanılır sizlere kısaca izah etmek istiyoruz. Eğer özel yetenekleriniz varsa meraklıysanız evde olunca tasarlayarak yaptığımız ürünleri sanal mağazalarda satabilirsiniz. Şimdi ürün satışları artık pazarlarda marketlerde dükkanlarda somut olarak değil sanal ortamlarda GittiGidiyor, sahibinden, Sanalpazar gibi ya da sosyal ağlarda açılan hesaplar üzerinden resimlerini çekip yayınladığınız zaman meraklıları sizi buluyor. Siz de yaptığınız oyuncakları satarak ailenize destek oluyorsunuz. Elbette bu iş tanıtımı herkes için geçerli değildir. Birazcık hobiye meraklı eli yatkın kişilerin yapabileceği ek iş fırsatıdır. Özellikle ahşap oyma işi ile ilgilenen kişilerin çocuklara değer verenlerin bu işi yaparak doğal oyuncaklar yapıp kanserojen plastiklerden kurtarmaları açısından önemlidir.

Evde ahşap oyuncak yaparak hem zamanınızı değerlendireceksiniz hem de çocukların mutluluğuna ortak olacaksınız. Sağlıklı bireylerin yetişmesine fırsat tanıyarak kendinizde mutluluk yaşayacaksınız. Oyuncak kavramı çok farklıdır. Ahşaptan, metalden, olduğu gibi iplerle yapılabilen örgülerle tığ işleri ile çocuklar için farklı oyuncaklar tasarlanabilir. Bunun için internette yapacağınız araştırmalarla kendinize prototip oyuncaklar bulabilirsiniz.  Bu esinlenmeler sayesinde kendinize özgü tasarımlar yaparak ailenize ek gelir sağlayabilirsiniz. Evde oyuncak yaparak para kazanma fırsatını değerlendirip iyi gelir elde etme düşüncesindeyseniz YouTube'da oyuncak nasıl yapılır oyuncak yapımı ile ilgili bol video paylaşımları bulunmaktadır. Sizler de oyuncak nasıl yapılır videosu oyuncak tasarlayabilirsiniz.

Sadece bu işi bilenler değili bilmeyenler de öğrenmek için çaba harcamalıdır. Bayanlarda çocuklar için özellikle çocukların çok sevdiği çizgi film kahramanlarına ait figürleri örgü ile birleştirerek oyuncak şeklinde tişörtler, eldivenler, bereler yapabilirsiniz. Bunlar el yapımı olduğu için daha değerli olacak ve ilgi görecektir fabrikasyon yapımları artık Kimse itibar etmiyor. El emeği göz nuru çalışmaların daha değerli olduğunu hatırlatalım. Yaptığınız çalışmaları satmak için hiç dert etmeyin. Öncelikle Çevrenizdeki arkadaşlarınızla dostlarımıza ve oyuncak  satan mağazalar ile görüşerek ürünlerinizi pazarlama yolunu tercih edin, olmazsa yukarıda bahsettiğimiz sosyal medya iletişim kanallarını kullanabilirsiniz, sanal mağazalardan satış yapabilirsiniz. Böylece oyuncak yapımı işinden para kazanma fırsatını lehinize çevirirseniz. Ailenizin geçmeyen birazcık da olsa tuz biber olacak gelir sağlayabilirsiniz. Oyuncak yapım işinden para kazanmak isteyenlerin faydalanması için bilgilendirici bir yazı yazıdan sizler de faydalanırsınız.

Ayrıca Gözatın

Halı – Koltuk Yıkama İşi

Halı koltuk yıkama iş fikri Farklı ek iş yapma düşüncesinde olanlara neler yapabilecekleri hakkında bilgilendirme …

Bir Yorum

  1. Ahşap oyuncak işi yapmak istiyorum.Vasıflarıma uygundur.İzmir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir