Sponsor Reklam

Evde kefir yaparak gelir sağlamak

Evde kefir yaparak gelir elde etmek Türklerin en eski geleneklerinden biridir. Bu sağlıklıek iş fırsatı olan kefir yapmak sizlere de ek gelir fırsatı sağlayabilir. Ev ortamında kefir elde etmek oldukça kolaydır. Her şey çiftliklerde hazırlanmaz. Elini bu işlere biraz yatkınsa sütle, peynir ve yoğurtla aranız iyi ise doğal sağlık içeceği kefiri siz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Atalarımız yıllarca kefir yapmış ve sağlıklı yaşamışlardır. Sizler de sağlıklı yaşamak için evde kefir yaparak gelir sağlamak fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Şehir hayatında herş ey istenildiği gibi olmuyor marketten satın alarak başa çıkamıyor. O zaman birazcık bu işleri fırsata dönüştürmek de fayda var. Yakınınızda tanıdığınız sütçü varsa düzenli olarak alacağınız sütlerden kaliteli kesirler yapabilirsiniz. Kefir her ortamda rahatlıkla yapılabilecek bir içecektir. Kefirin içine fesleğen, kekik, nane gibi doğal tatlandırıcılar konulabilir. Böylece müşteri potansiyelinizi artırabilirsiniz. Kendinize farklı bitki türlerinin ekleyerek kefirin farklı lezzetlerle oluşturabilirsiniz.

[caption id="attachment_1140" align="alignleft" width="300"]Kefir Kefir[/caption]

Eğer evde kefir yaparak para kazanmak istiyorsanız, öncelikle çevremizden başlayın. Kefir yaptığınızı arkadaşlarımıza duyurun doğal organik elle yapılan ürünler her zaman ilgi görür daha sonra yakınında bulunan bakkallara marketlere söyleyerek kefir satışına devam edebilirsiniz. Maliyeti oldukça uygun olan bu ürünü iki katı fiyata sattığımız taktirde iyi bir gelir sağlayabilirsiniz. Çünkü insanlar çiftliklerde hazırlanan kefirlerin içeriğini tam olarak bilmediği için tanıdık bildik birisinin yaptığı kefiri tercih edecektir. Doğal yollarla kefir yapmak elbette oldukça kolaydır. Tek zorluğu ise kefir yapılacak şişelerin temizlenmesi yani mikroplardan arındırılmasıdır. Bunun için pastörizasyon işlemine ihtiyaç duyulabilir.

Kefir yapımı için ne gerekir

Türkiye'nin Batı bölgelerinde ev tipi yapılan kefirler tercih edilmektedir. Kefir yapımı için inek sütü, koyun sütü, eğer bulabiliyorsanız keçi sütü alternatifini de bulundurun. Çünkü insanların farklı damak tadı var Her türlü talebe cevap vermeniz için farklı aromatik bitkilerden de faydalanabilirsiniz. Evde kefir yaparak para kazanmak iyi bir ek iş olarak sizleri beklemektedir. Eliniz bu işlere yatkınsa iyi paralar kazanabileceğiniz söyleyebiliriz. Hem çevrenizdeki arkadaşlarınız hem de ailece bu işi alışkanlık haline geldiği zaman vazgeçemeyeceksiniz.

Ayrıca Gözatın

Cam Balkon İşi Hakkında Bilgi

Hareketli balkon fikri Otomatik hareketli küpeşte balkon sistemi, Panorama cam balkonlar, hareketli küpeşte, küpeşte tente …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir