Sponsor Reklam

Evde Hangi Ek İşleri Yapabilirim?

Herkesin bireysel özelliklerine göre boş zamanlarını değerlendirerek evden para kazanabilecek ek işler bulunmaktadır. Bu durum boş zamanınız ilgi alanımızı yeteneklerimiz, birikimleriniz, zekanız ve sabrınız ile ilişkilidir. Doğal olarak cinsiyet de yapacağınız iş ile doğru orantılıdır.

Evden yapılabilecek ek işler

Evden yapılabilecek ek iş fırsatları şunlardır;

Yaşlı bakımı işi

İster bay, ister bayan olsun herkesin bu işten para kazanabileceğini söyleyebiliriz. Elbette bayanların bir adım öne çıkabileceğini doğal olarak para kazanmak için avantajlı olduklarını söyleyebiliriz. Bayanlar hem temizlik, hem yemek hazırlama hem de yaşlılarla iletişim kurmada erkeklere nazaran daha avantajlıdır. Ancak bazı erkekler de bu konuda kendini kanıtlayabilir. Yaşlı insanlara sevgiyle bakan, onlara merhamet eden bir kişi iseniz yaşlı bakım hizmeti yaparak kolayca ek iş fırsatından faydalanabilirsiniz.

[caption id="attachment_156" align="alignleft" width="300"] çocuk bak çocuk bak[/caption]

Çocuk bakıcılığı işi

Günümüzün hatta geleceğin en önemli ek iş fırsatları arasında yer alan evde çocuk bakma işi bayanların çok seveceği ve kolayca para kazanabileceği ek iş fırsatlarından birisidir. Çünkü günümüzde anneler babalar çalıştıkları için çocuklarına bakacak zamanları olmuyor, bu sebeple mutlaka çocuk bakıcısı ihtiyacı hissediyorlar. Sizler de evinizde küçük çocuğunuz yoksa zamanınız uygunsa çocuk bakım hizmetlerinden faydalanmak isteyen insanlarla iletişime geçerek kolayca para kazanabilirsiniz. Bu işi yapmak istiyorsanız ayrıntılarını buradan okuyun.

Evde muhasebecilik yapma işi

Bazı durumlarda firmalar, kurumlar, kuruluşlar sayısal yönü iyi olan insanların muhasebecilik hizmetlerinden faydalanmak istemektedir. Hesap işlerinde kendinize güveniyorsanız evden ya da bizzat muhasebeci yanında part-time olarak çalışarak onların ihtiyaçları ölçüsünde evde muhasebecilik işi yaparak para kazanma fırsatı bulabilirsiniz. Evde defter tutarak muhasebecilik hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu işten anlamak için daha önce birazcık sayısal yönü ağır olan insanların avantajlı olacağı aşikardır.

Evde eğitim danışmanlığı işi

Türkiye'de eğitim sistemi sürekli olarak değiştiği için eğitim çağında çocuğu olan derilerinde kafası karışmaktadır. Çocuklarının geleceğe yönelik yönlendirilmesi konusunda bilgisi olan kişilerden danışmanlık hizmeti almak istemektedir. Özellikle emekli eğitimcilerin bu fırsatı değerlendirmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bunun için de eğitim sisteminin yakından takip etmeleri, danışmanlık hizmeti almak isteyen ödeyemeyenlere çocukları hakkında yönlendirme yapmak, ders çalışma teknikleri,çocuğu geleceğe yönelik bilinçlendirme, hedef verme gibi danışmanlık hizmeti verilebilir. Emeklilerin ve eğitimci kökenli birikimli insanların bu fırsatı değerlendirerek önemli oranda kazanç elde edeceklerini düşünüyoruz.

Evde dikiş nakış ve tadilat yapma işi

Günümüz insanı hazır giyimden çok memnun değil. Belli kalıplara oturtulan elbiseler bazı durumlarda farklı bedeni olan insanlara tam oturmuyor. Böyle olunca da satın alınan elbiselerin bazı bölümlerinde tadilat yapılması gerekiyor. Ev hanımlarının biraz becerikli olanları kendilerine satın alacakları küçük bir dikiş makinası aracılığı ile evden dikiş yapma tadilat yapma gibi işlerle aile bütçesine destek olabileceklerini söyleyebiliriz. Hiçbir maliyeti olmayan bu ek iş fırsatını değerlendirirseniz hem zamanınızı değerlendirmiş olursunuz hem de aile bütçenize önemli girdi sağlarsınız.

Evde el işi ürünler yaparak para kazanma

Hayal dünyası geniş olan insanların bu yönünü en iyi şekilde kullanılması ile farklı el işi ürünler yaparak düşünemeyecekleri kadar gelir elde edebileceklerini hatırlatalım. Becerilerinizi devreye sokarak evde yapacağınız farklı el işi ürünlerle para kazanmanın yolunu keşfedin. Sizler de ailenize destek olun. İster ev dekorasyon ürünleri, ister takılar, seramikler, aksesuarlar ya da aklınıza gelebilecek her türlü objeyi farklı tasarımlarla birleştirerek el işi fuarlarında ya da anlaşabileceğiniz hediyelik eşya mağazalarında pazarlayarak aile bütçenize gelir kaydı yaptırabilirsiniz.

Evden nasıl para kazanılır diye merak ediyorsanız zihinsel ek işler bölümünü okumanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca Gözatın

Halı – Koltuk Yıkama İşi

Halı koltuk yıkama iş fikri Farklı ek iş yapma düşüncesinde olanlara neler yapabilecekleri hakkında bilgilendirme …

Bir Yorum

  1. evde cocuk işi istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir