Sponsor Reklam

Ev Pansiyonculuğu İşi

Ev pansiyonculuğu ülkemizde hızla yayılan bir iş kolu haline gelmeye başlamıştır. Pansiyonculuk turistik bölgelerde uzun zamandır yapılan bir iş koldur fakat ev pansiyonculuğu işi farklı bir yaklaşımdır.

Ev Pansiyonculuğu Nasıl Bir İştir?

Ev pansiyonculuğu özellikle içinde üniversite olan kentlerde beliren ihtiyaca karşılık olarak oluşan bir iş koludur. Üniversite okumak için kent dışından gelen gençler için konaklama ciddi bir sorun olmaktadır. Üniversite yurtları yetersiz kaldığı için gençler ev tutmak zorunda kalmakta ve özellikle aileler ev kirasının yarattığı maddi külfet altında ezilmektedir. Bu konuda ev pansiyonculuğu işi yapanlar gençlerin ihtiyacına karşılık vermiştir. Evleri müsait olan ve bir ya da birden fazla boş odası olan aileler, odaları üniversite öğrencilerine kiralamak suretiyle düzenli bir maddi gelir elde etme şansı bulmuştur. Bu sistemin yaygınlaşmasından hem üniversite öğrencileri fayda sağlamış hem de kişiler ekstra kazanç sağlayabilmiştir. Ev pansiyonculuğu dünyada yaygın olarak yapılıyor olsa da ülkemizde yeni yeni başlayan bir sektör konumundadır. Evinde atıl duran boş odası olan insanların bu yöntemle kazançlarını arttırması söz konusu olabilmektedir.

Ayrıca Gözatın

Makale Yazma İşi

Belli bir kültür birikiminiz var fakat işsizsiniz, emekli oldunuz evdesiniz, çocuklarınız var çalışamıyorsunuz ve evde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir