Sponsor Reklam

En Karlı Yatırım Aracı Hangisidir?

 Türkiye şartlarında birikim yapmak pek kolay olmasa da bazı insanlar farklı sebeplerden para sahibi olabilmektedir. Bu insanlar birikimlerini nerede değerlendireceğini araştırmaktadır. Bu sebeple en uygun yatırım aracı hangisi olduğunu bilmek istiyor. Riski düşük olan yatırım araçlarını kısaca sizlere özetleme çalışacağız.

Türkiye'de yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım araçları arasında borsadan hisse senedi satın almak, hazine bonosu satın almak, faize para yatırmak, altın almak, dövize yatırım yapmak en çok tercih edilen yatırım araçlarıdır.

Gayrimenkule yatırım yapmak

Aslında son zamanlarda büyükşehirlerde gayrimenkule yatırım yapmak daha çok getiri yapıyor. Özellikle şehir merkezlerine yakın olan değerli arsaların büyük getir yaptığını uzun vadeli hesaplarsınız önemli bir yatırım olduğunu söyleyebiliriz.

Kısaca En Karlı Yatırım Aracı nedir sizin için özetleyelim.

Gayrimenkul satın almak

Eğer yüklü miktarda paranız varsa ve yatırım yapma planlarınız için gayrimenkul almayı düşünüyorsanız iyi bir karar verdiğinizi söyleyebiliriz. Bilhassa İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa gibi yerlerde gayrimenkul satın almak uzun vadede para kazandırabilir.

Dükkan ya da konut satın alanlar kısa vadede olmasa bile uzun vadede önemli kar getirecek bir yatırım aracı olarak düşünülmelidir. Elbette bir gayrimenkul satın alırken işi bilen profesyonel kişilerden de fikir almakta fayda vardır.

Kentsel dönüşüm çerçevesinde ulaşım projelerinin içinden geçtiği önemli bölgelerden satın alınacak olan bir iş yeri ya da konut size kat kat kar fırsatı sunabilir.

Eğer Gayrimenkul satın alarak yatırım yapmayı düşünüyorsanız konut kredilerini hesaba katmalısınız. Çünkü yeteri kadar peşin paranız yoksa mecburen konut kredisi almanız gerekecektir. Bu sebeple faizi düşük olan konut kredilerine veren bankaları araştırmanız gerekir. Riski az yatırım araçları tercih edilmelidir.

[caption id="attachment_2184" align="alignleft" width="300"]Şubeye Gitmeden Kredi Şubeye Gitmeden Kredi[/caption]

Ayrıca Emlak sitelerinden de satın almayı planladığınız bölgenin endekslerini inceleyerek gayrimenkul satın almak gerekir.

Hazine bonosu satın almak

Hazine bonosu satın almak riski en az yatırım araçlarından birisi. Hazine bonosu sizler için önemli bir yatırım aracıdır. Yani devletin borçlanma senedinden belli vadeler içerisinde satın alabilirsiniz. Satın aldığınız hazine bonoları ile devlet size borçlanmış olur. Vadesi gelen hazine bonolarının devlet size vadesi ve faiziyle birlikte ödemek zorundadır. Kesinlikle hiçbir riski olmayan hazine bonosu yatırım yapma düşüncesinde olan insanların tercih edeceği farklı bir yatırım aracıdır.

Faize yatırım yapmak

Türkiye'de mevduat sahibi olan insanların riski en az yatırım aracı olarak gördüğü vadeli mevduat hesabı size uygun olabilir. Hiçbir riski olmayan vadeli mevduat hesapları tercih edenlerin geliri sürekli olarak belli miktarda artar. Yaptığınız yatırımın uzun zaman içinde artması riske girmeden yatırım yapmak için en önemli araç olarak görülmektedir. En Karlı Yatırım Aracı hakkında yaptığımız değerlendirme yorum niteliğindedir. Nihai karar sizindir. Riski az yatırım araçları az kazandırır ama sağlamdır.

Diğer yatırım araçları hisse senedi almak, Altına yatırım yapmak, döviz almak biraz riskli olabilir.

Ayrıca Gözatın

Ev Hanımlarına Evde Ek İş

İnternettin oldukça gelişmesi üzerine insanlar artık evlerinde kolaylıkla ek iş bulabilir hale gelmiştir. Günümüzde insanlar …

2 yorumlar

  1. Hazine bonosu bankalar acıga satarlar. Banka batarsa riskli mevduat her şartta güvenncede

  2. Hazine bonosunu bankalar acıga satar. Mevduatına kaydı olmasada güvencede banka batarsa bonolar riskli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir