Sponsor Reklam

Emekliler İçin Ek İş

Emekliler için ek iş, emeklilerin yapabileceği ek işler, emekliler nasıl para kazanır, emeklilere para kazandıracak ek iş fırsatları nelerdir, sizlere bilgilendirme yapacağız.

Türkiye'de uzun süre çalışıp emekli olmak herkesin hayalidir. Ancak emeklilik zamanı gelince hiçbir emekli emeklilik işlemlerini başlatmaz. Sebebi de emeklilik döneminde maaşın oldukça az olmasıdır. Fakat farklı sebeplerden dolayı insanlar işlerini bırakarak bu dönemi yaşamak zorundadır.

Peki bu dinlenme döneminde parası yetmeyen insanlar ne yapmalıdır, nasıl para kazanmalıdır? Farklı ek iş fırsatları olduğunu hatırlatalım. Her insanın kendine özgü para kazanacağı durumlar bulunmaktadır.

Emeklilerin yapabileceği ek işler

Örneğin bazı insanlar tamirat işleri yaparak para kazanabilir. Çevresindeki insanlarla iletişime geçerek elinden onarım işleri geliyorsa bunları yaparak az da olsa kazanç elde edebilir.

Ayrıca bayan emekli insanların ütü işleri yaparak para kazanacağını hatırlatalım. Öğrenciler ve çalışan bayanların ütü yaptırmak için eleman aradığını bilmelisiniz. Bu sebeple ütü yapma çamaşır yıkama işleri bayan insanlar için oldukça kazançlı bir sistem olacaktır. Bu durumu bir dükkan açarak da değerlendirebilirsiniz. Karı koca işletilebilecek çamaşır yıkama ve ütü yapma dükkanı İyi bir para kazanma aracı olabilir.

[caption id="attachment_2721" align="alignleft" width="300"] PARA[/caption]

El sanatları gelişmiş olan insanlar zanaatkarlık yaparak para kazanma fırsatını değerlendirebilir. Kendimize özgü zanaatkarlık imkanı bulunmaktadır. Örneğin süs eşyaları tabak yapma, Ağaç oyma, pipo yapma, tesbih tasarlama, kilden vazolar üretme, süs bitkileri yetiştirme, dokumacılık yapma, kemik tarak yapma... sayılamayacak kadar tatlı örnekler ile iyi gelir elde etme şansı yakalanabilir.

Köyde kırsalda yaşayan emekli insanlar organik tarım ile uğraşarak önemli bir gelir elde etme imkanı yakalayabilir. Bu ürünlerini doğrudan tüketiciye verebileceği gibi organik ürün satışı yapan marketlerde anlaşıp gelir elde edebilir.

Evcil hayvan bakıcılığı yapmak

Evcil hayvan bakıcılığı da son zamanlarda iyi para kazandıracak ek işler arasında yer almaktadır. Evcil hayvanı olan insanlar tatile gezmeye ya da işe gidecekleri zaman hayvanlarına bakmak için titiz temiz insanlara bu hayvanlar bırakmak istemektedir.

Evde hayvan bakıcılığı yapmak emeklilerin yapabileceği ek işler arasında yer almaktadır.

Şekerleme ve pastacılık işi, gönüllü hemşirelik yapma işi de tam da sizler için...

Emekli hanımlar hangi ek işleri yapmalıdır, diye düşündük. En mükemmel ve kolay bir para kazanmak fırsatından biri olan el işleri aklımıza geldi. Evet, Hobi olarak yapılacak olan sandık süsleme, dantel işleme gibi boncuk tasarlama, gelinlik süsleme, gelin buketi yapma gibi bayanlara yönelik hobi el işçiliği yapabilirsiniz.

Ayrıca Gözatın

Ev Hanımlarına Evde Ek İş

İnternettin oldukça gelişmesi üzerine insanlar artık evlerinde kolaylıkla ek iş bulabilir hale gelmiştir. Günümüzde insanlar …

2 yorumlar

  1. Acil evde yapabilecegim ise ihtiyacim var

    • semire özdemir

      Emine hanım,evde yapabileceğiniz ve ciddi miktarda gelir elde edeceğiniz bir iş teklifi yapmak istiyorum.05373554416 benim telefon numaram.İsterseniz arayın,isterseniz mail adresime numaranızı yollayın ben size dönüş yapayım,saygılarımla
      Semire Özdemir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir