Sponsor Reklam

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı

Türk Silahlı Kuvvetleri sözleşmeli er alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın personel ihtiyacını karşılamak amacıyla sözleşmeli er alımı yapılacak. Ülkemizin denizlerdeki güvenliğini sağlayan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde yaklaşık 2 bin sözleşmeli er alımı gerçekleştirecek.

Sözleşmeli Er başvuru şartları

TC vatandaşı olmak

Erkek olmak

Ortaokul mezunu olmak

İlköğretim ortaokul mezunu olmak

Askerlik görevini tamamlamış olmak ya da başlamış olmak

Ortaöğretim mezunu olmak

Lise ve dengi mezun olanlarda müracaat yapabilir

Silah altında bulunan kişilerin sözleşmeli er alımı için başvuru yapabileceklerini hatırlatalım.

[caption id="attachment_2351" align="alignleft" width="300"]Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı[/caption]

Sözleşmeli Er Alımı

Aynı zamanda Lisans mezunu olan kişiler de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı için şartları taşıması halinde müracaat yapabilir.

Deniz Kuvvetleri'nde görev almak, sözleşmeli er olarak çalışmak için askerlik şubelerindeki askerliklerini ertelenmemesi için müracaat yapılmamalıdır. Yalnızca ön sözleşme imzalayanların müracaatları kabul edilecektir. Nüfus cüzdanlarında düzeltme olanlar kabul edilmeyecektir.

Sözleşmeli er askerlik yaş sınırı

Deniz Kuvvetleri sözleşmeli er olmak için 25 yaşını geçmemiş olmak gerekmektedir. 20 yaşını dolduran, yani 1 Ocak 1991 den sonra doğanlar ile 31 Aralık 1996 tarihinden önce doğanlar müracaat edebilir.

Türk Silahlı kuvvetlerinden veya askeri okullardan daha önce ilişiği kesilmemiş olmak

Daha önce uzman erbaş, Uzman Jandarma, Astsubay, subay ya da sözleşmeli er olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nde istihdam etmemiş olmak

Kamu haklarından mahrum olmamak

Firar fiili taarruz emre itaatsizlik üstüne hakaret mukavemet isyan fesat suçları işlememiş olmak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı için sınıflar kontenjanlar branşlar kurumun resmi web sitesinde duyurulmuştur. En çok ihtiyaç duyulan sınıf ve branş;

Topçu, serdümen, Deniz Piyade, Porsun, motor, motor Kazan görevlisi, Elektrik ustası, B sınıfı ehliyeti olan şoförler, istihkam marangozu, İkmal aşçısı, C sınıfı şoförü olarak dikkat çekmektedir.

Sözleşmeli er alımı başvuru tarihleri

Toplamda 2000 sözleşmeli er alımı yapılacaktır. Sözleşmeli er alımı başvuru tarihleri 2 Kasım 2016 ile 22 Kasım 2016 tarihleri arasında başvuruların yapılması gerekmektedir. Başvuru işlemleri ve başvuru kılavuzu için mutlaka Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı hakkındaki kurumun kılavuzu ayrıntılı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Rahat kazançlı bir iş istiyorsanız tam size göre.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir