Ev / İŞ HAYATI / İş Fırsatları / Adalet Bakanlığı sözleşmeli ve kadrolu personel alacak
Sponsor Reklam

Adalet Bakanlığı sözleşmeli ve kadrolu personel alacak

Türkiye'de yaşanan darbe tartışmasından sonra özellikle bazı kurumlarda personel tasfiye edilmesi neticesinde ihtiyaç dolan kadrolar için Adalet Bakanlığı 2371 personel alımı yapacağını duyurdu. Bakanlığın Resmi Web Sitesi aracılığı ile kamuoyuyla paylaşılan ilana göre kadrolu ve sözleşmeli personel alımı gerçekleştirmek amacıyla 2371 kişiye ihtiyaç olduğu duyuruldu. Böylece kamuda istihdam bekleyen kişilerin beklediği haber kamuoyu ile paylaşıldı. Çalışmayı düşünen paraya ihtiyacı olan sözleşmeli ya da kadrolu olarak devlet kademesinde personel olarak çalışmak isteyenlerin bu ilanı ayrıntılı bir şekilde incelemesini tavsiye ediyoruz. Adalet Bakanlığı personel alımı için açık bulunan pozisyonlar şunlardır. Aşçı, şoför, kaloriferci, teknisyen, mübaşir, zabıt katibi gibi açıklanan açık kadroların 2161 kişisi sözleşmeli olarak istihdam edilecek. 160 personel de Adalet Bakanlığı'nda kadrolu olarak göreve başlayabilecek.

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları

Adalet Bakanlığı personel alım ilanı için başvuru şartları başvuru zamanı ila'nın ayrıntılı şartları hakkında kısa bilgiler verelim. Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman başlıyor. Başvurular 22 Ağustos-5 Eylül arasında lastik gerçekleştirilerek herkesin zamanında müracaat etmesi gerekir.

Adalet Bakanlığı personel alım şartları nelerdir?

2016 yılı Kamu Personeli Seçme sınavından P3 puanı bulunanların lisans düzeyinde, ön lisans mezunu olanların 2014 kamu personeli seçme sınavından aldığı puan üzerinden 70 ve üstü alanların başvuru hakkı bulunuyor. Personel alım ilanı ile ilgili ayrıntıların Bakanlığın Resmi Web Sitesi aracılığıyla ayrıntılı bir şekilde okunarak gerekli şartların taşınması üzerine müracaat yapılmasını tavsiye ediyoruz. Oldukça ayrıntılı şartların olduğunu hatırlatalım. Tek tek okunarak gerekli şartlar neler olduğunu öğrenmenizi bilmenizde fayda var. Kısaca bahsetmek gerekirse Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı ile ilgili olarak şartlardan bahsedelim. [caption id="attachment_1833" align="alignleft" width="300"]Adalet Bakanlığı Adalet Bakanlığı[/caption]

Adalet Bakanlığı personel alımı genel şartları

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak 2) Kuruma ilk defa atanacak personelin sınavın son başvuru tarihi olan 29 Ağustos tarihi itibariyle 657 sayılı devlet memurları kanununun 40’ıncı maddesinde bulunan yaş şartlarını taşıma zorunluluğu bulunmaktadır. 3) Erkek adayların 2016 askerlikle ilişiği olmamalıdır ya da askerlik çağına gelmemiş olma şartı aranıyor. Askerlik çağına gelenlerin ise muvazzaf askerlik görevini yapmış olmaları ya da ertelenmiş olması gerekmektedir. 4) 657 sayılı kanunda yer alan 48 /15 bendinde yer alan suçlardan herhangi birini işlememek gerekir. 6) Türkiye Cumhuriyeti 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan 53’ üncü madde gereği görevini sürekli yapmasına engel teşkil edecek herhangi bir hastalığının bulunmaması gerekir. 7) kamu haklarından mahrum olmayanların müracaat etmesi gerekir. 8) Yapılan arşiv araştırma değerlendirme sonucunda olumlu olması gerekir. Adalet Bakanlığı sözleşmeli ve kadrolu personel alım ilanı özel şartları lise tamamen Tek tek okunarak gerekli şartları taşınıp taşınmadığı öğrenilmelidir. Çünkü alınacak kadrolar için farklı özellikler gerekmektedir. Zabıt katipliği, müşavir, mübaşirlik, teknisyenlik, kalorifercilik, şoförlük ve aşçılık için özel şartlar aranmaktadır. Bunların da ayrıntılı şekilde öğrenilmesi amacıyla Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı Bakanlığı'nın resmi web sitesinden tek tek okunarak incelenmelidir.

Ayrıca Gözatın

Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan giyinme sayesinde ticaret hiçbir zaman bitmez. Bu sebeple Giyim …

2 yorumlar

 1. Hatay / Antakyada ikamet etmekteyim.
  C sinif ehliyet
  SRC 3.4.5
  psikoteknik belgesi var.issizim gelirim yok evli 2 cocuk babasi 27.07.2016 tarihi arasinda babami kaybettim ve
  06.09.2016 tarihindede annemi kaybettim. yabanci dil olarak
  Arnavutça , dilini super konusur yazar,çifte vatandaslik var 16 sene yurt disinda calistim.3 senedir turkiyedeyim ve is ariyorum.05434644446

 2. Ne zaman iş var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir