Sponsor Reklam

Acil Nakit Sorununa Nasıl Çözüm Bulabilirim?

Acil nakit ihtiyacını nasıl çözerim

İnsanların günümüzdeki en büyük sıkıntılarından birisi doğal olarak harcamalarını kontrol altına alamazlar. Bunun içinde acil nakit ihtiyacına nasıl çözüm bulabilirim nereden borç para bulabilirim diye düşünmesidir. Bunun için doğal olarak para veren bütün kanallar araştırılır. Para veren kurumlar kuruluşlar, eş dost, akraba alternatifleri tükenince nakit ihtiyaç sorununu çözmek için araştırma yapılır. Yapılan araştırmalar sonucunda anlaşılır ki para verecek hiç kimsenin çevresinde olmamasıdır. Böyle durumlarda da mecburen modern isim altında faaliyet gösteren tefeciler akla gelir. Günümüzde tefecilik yapan kişiler ya da kuruluşlar bu işi tefecilik adı altında yapmazlar. Faktoring adı altında çalışma yapan bu sistemler aslında model tefecilerdir.

Faktoring (Modern Tefeci)

Acil nakit ihtiyacım var diyen kişiler nereden borç para bulabilirim diye yaptıkları araştırmalar sonucunda en kolay para alabileceği yer Faktoring kuruluşları gibi düşünür. Oysa her zaman nakit ihtiyacına çözüm bulabileceğiniz başka alternatifler mutlaka vardır. Asla ve asla farklı isimler altında tefecilik yapan kişilerden borç para almanızı tavsiye etmiyoruz.

Öncelikli olarak yasal çerçevede devletin belirlediği kurallar içerisinde hareket eden Finans kurumlarından borç para yani nakit ihtiyacımızı gidermek için kredi almanızı tavsiye ederiz. Daha öncesinde elbette faizsiz sistemleri denemelisin tavsiye ederiz. Bunlar en yakınlarının akrabalarınız ahbaplarınız dostlarınız olduğunu sizler de bilirsiniz.

 Acil nakit para verenler

Bütün denemelerine rağmen nakit sorununuzun çözümü yoksa Ben nereden borç para bulurum diye araştırmaya devam ediyorsanız sizlere her zaman olduğu gibi uygun faiz oranlarıyla kredi veren bankaları tavsiye edeceğiz. Ancak bankalardan da kredisini dolduran yani kara listeye giren kişiler hiçbir çaresi kalmadıysa nakit ihtiyacını gidermek amacıyla başka çözümler arıyorsa sizlere asla ve asla tefecilerden borç almanızı tavsiye etmeyeceğiz. Çünkü elinizi verirsiniz kolunu kurtaramazsın diye tabir edeceğimiz bu kişilerin tuzağına düşmeyin. Faktoring ya da başka isim altında insanlara senet imzalatarak borç para kişiler, acil nakit para verenler bir gün donumuza kadar soyup sizi soğana çevireceğini peşinen söyleyelim. Bu işin sonu ölüme kadar gidebilir. Çünkü önce senet imzalatırlar. Senet imzalatarak en elbette teminat göstermeniz gerekir. Borcumuzu ödemediğimiz zaman senet karşılığı teminat gösterdiğiniz eviniz, arabanız, tarlanız, bağınız, bahçeniz... elinizden alınır. Daha sonra aldığınız borçlarının faizlerinin ödemekle bitiremezsiniz.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Acil nakite ihtiyacım var nasıl çözerim diye düşünmeden önce yasal kanalları zamanında en iyi şekilde kullanmanız gerektiğini tekrar hatırlatalım. Aç kalın, parasız kalın ama yasal kanallardan başka kimselerden asla borç para almayın.

Ayrıca Gözatın

Ev Hanımlarına Evde Ek İş

İnternettin oldukça gelişmesi üzerine insanlar artık evlerinde kolaylıkla ek iş bulabilir hale gelmiştir. Günümüzde insanlar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir