Sponsor Reklam

2000 TL maaşla ne kadar kredi çekebilirim

Asgari ücret 1200 lira, emekli maaşı da buna yakın bir seviyede olan ülkemizde ortalama 2000 TL maaşı olan birisi, Kredi çekmek istediği zaman çekeceği Kredi miktarını merak etmektedir. Çünkü çektiği krediyi geri ödeyebilmesi için belli bir miktar para olması gerekir. 2000 TL maaşla ne kadar kredi çekebilirim diye araştırma yapan vatandaşlara biz de yardımcı olmak amacıyla bu yazımızı hazırladık. Sizlerin de bildiği gibi Finans kurumları müşterilerine Kredi verirken talep edilen kredi miktarı ile kredi talebinde bulunan kişinin geliri arasındaki oranın belli bir düzeyde olması gerekir. Bunun sebebi de kredi talebinde bulunan kişinin gelirine olumsuz yönde etkilememek için belli miktarda kredi çekmesine yönlendirmektir. Böylece hem müşterisini hem de kendi verdiği borç parayı güvence altına almayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda kredi çeken kişi geliri oranında geri ödeme yapması amaçlanmaktadır, ancak ortalama 2000 lira ücretle çalışan bir kişi ne kadar kredi çekebilir bilmek. İster ve buna göre de kredi talebinde bulunur. Bunu aslında bankalar daha iyi hesaplar. Sizlerin bu konulara fazla kafa yormasına gerek yoktur.

Maaşa göre ne kadar kredi çekilir

Yine de biz sizin ön bilginiz olması açısından kısaca örnekleme yapalım. Bankalar gelini sizin geliriniz üzerinden kredi hesaplaması yaparak sizin talebinizi değerlendirir. Bunun içinde aylık gelirinizin üçte biri kadar kredi taksiti ödeyebileceğiniz şekilde ayarlama yapılır. Eğer maaşımız 2 bin lira ise sizin geri ödeyebileceğiniz tutar 660 lira civarındadır. Buna göre kredi vadelerini kendiniz hesaplayabilirsiniz. Aylık 660 lira civarında geri ödemesi yapacağınıza göre ister tüketici kredisi ister diğer Kredi türlerinden çekme hakkınız bulunmaktadır. 2000 lira maaşla ne kadar kredi çekebilirim diye düşünenlere basit bir örnekle açıklama yaptık. Umarız siz de umduğunuz, beklediğiniz Krediyi çekebilirsiniz. Ancak ön bilgi olarak verdiğimiz rakamları unutmamanızı buna göre Ticaret yapmanızı tavsiye ederiz.

İPOTEKLE KREDİ ARTIRMA NASIL YAPILIR

Bankalar da üç aşağı beş yukarı bu rakamda geri ödeme hesabı yapacaktır. Ancak daha fazla Kredi çekmek istiyorsanız o zaman yapmanız gereken başka alternatifler de bulunmaktadır. Eğer eviniz, iş yeriniz varsa buraları ipotek ettirerek kredi limitinizi yükseltebilirsiniz. Eğer bir evinizi ipotek ettirirseniz banka sizin evinizin değerinin yarısına kadar kredi fırsatı vermektedir. Ancak yine de fazla kredi çekmek değil, önemli olan geri ödemek olduğunu unutmayınız.

Ayrıca Gözatın

Bilgi Çağında Yaşamak

BİLGİYE ULAŞMANIN YOLU Bilgi çağı nedir? Dünya bilgisiz, düşünemeyen ve hazırcı insanlar için tersine dönmeye başladı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir