Ev / PERSONEL ALIMLARI / Sosyal Güvenlik Kurumu Personel Alım İlanı
Sponsor Reklam

Sosyal Güvenlik Kurumu Personel Alım İlanı

 Türkiye'nin en büyük sosyal çatısı olan Sosyal Güvenlik Kurumu personel alım ilanı yayınlamıştır. Buna göre kurum bünyesinde çalıştırılmak üzere Sosyal Güvenlik denetmen yardımcısı alınması planlanmaktadır. 400 tane alınacak olan yönetmen yardımcısının KPSS puan türlerine göre kadro sayılarının belirlenecek ifade edilmektedir. Denetmen yardımcılığı sınavı sözlü olarak gerçekleştirilecektir. Sınav giriş koşullarını taşıyan bütün adaylar ön başvuru yapmak zorundadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı başvuruları 6 Haziran ile 20 Haziran 2016 tarihlerinde elektronik ortamda yapılması gerekmektedir. başvurular yapıldıktan sonra sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar 22 Haziran'da sosyal güvenlik kurumunun internet sitesinden duyurulacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu denetmen yardımcılığı sınavı ne zaman yapılacak

Sınava girme koşulları taşıyanlar 13-22 Temmuz 2016 tarihlerinde Ankara'da sınava alınacaklardır.

Sosyal Güvenlik Kurumu denetmen yardımcılığı başvuru şartları

Sınava girecek adayların 657 sayılı devlet memurları kanunu gereği 48 inci maddeye uygun olması gerekir. Sınav günü 35 yaşını doldurmamış olması gerekir. Temmuz 2014 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı puan türleri itibarıyla 75 ve üzeri puan almaları gerekmektedir. Görevini yapmak için herhangi engeli olmaması gerekir. Bu sınava Daha önce girmiş ve başarısız olmaması istenmektedir.

[caption id="attachment_875" align="alignleft" width="296"]SGK personel alım ilanı SGK personel alım ilanı[/caption]

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alım ilanı bütün vatandaşlara açıktır ve kurumun internet sitesine girilerek insan kaynakları bölümünden giriş yapıp sınava zamanında başvurusu yapılması gerekmektedir.

Denetmen yardımcılığı başvuru şartları nelerdir

Adaylar TC kimlik numarası ile Sosyal Güvenlik Kurumu web sitesinden Giriş yaparak belirtilen tarihlerde müracatını yapması gerekmektedir.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir