Ev / PERSONEL ALIMLARI / Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel Alımı Yapacak
Sponsor Reklam

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alacak

Terör soruşturması neticesinde açığa alınan yaklaşık sekiz bin civarında personel olduğu duyuruldu. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 20.000 sağlık personeli alımı yapılacağı hesaplanıyor. Sağlık Bakanlığı bu yönde çalışmaların başladığını kamuoyu ile paylaştı. Recep Akdağ konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe tartışmasından sonra terör örgütü FETÖ'ye destek sağlayan kişilerin kamudan temizlenmesi amacıyla yapılan çalışmalar neticesinde kendi bakanlıkları bünyesinde 8 bin civarında personelin açığa alınması ile birlikte yeni personel alımlarında yapılacağını, Bu sebeple bakanlık bünyesinde 20.000 civarında personelin ihtiyaç olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Personel Alım Müjdesi Verdi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ terör örgütü FETÖ konusunda çok hassas davrandıklarını kamudaki seçici personelin tasfiye edilmesi için titiz çalışıldığını bunların devletin içinden sökülerek atılması için çaba harcandığını söyledi. Diğer taraftan insanların mağdur olmaması için adalet terazilerinin çok doğru kullanılması gerektiğini vurguladı. Şu ana kadar  7000 civarında personelin açığa alındığını, geri kalanın kendi bakanlıkları bünyesindeki açığa alınan kişiler olduğunu, böylece toplamda 8 bin civarında Sağlık Bakanlığı personel açığı oluşturur dile getirildi. Bu açığın karşılanması amacıyla önümüzdeki günlerde Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımı yapacak.

20.000 sağlık personeli alımı ne zaman yapılacak?

20.000 sağlık personeli alımı için düğmeye basıldığını önümüzdeki Eylül ayında bu alımların gerçekleştirebileceğini, ancak daha sonraki dönemde bakanlık bünyesinde çalışmak üzere personel alımlarının devam edeceğini bildirdi.

Yabancı uyruklu hekimlerin Türkiye'de çalışması

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için kendisine yöneltilen 20 bin personel alımı ile ilgili ayrıntıda, alınması düşünülen personelin büyük çoğunluğunun sözleşmeli olacağını ancak avantajlı bir kadro sahibi olacaklarını söyledi. Personellerin belirli bölgelerde yüksek ücretlerle çalıştırılacağını dile getirildi.

Sağlık Bakanlığı, personel sayısını artırmak için Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin devam ettiğini duyurdu. Kamuda 20 bin sağlık personeli istihdam edileceğini, ihtiyacın daha fazla olduğunu ancak bütçe sınırları içerisinde Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin devam ettiğini, bunun için personel alım sayısının arttırılması yönünde çalışmalar yapılacağını dile getirdi. Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımı için önümüzdeki günlerde sayının tam olarak netlik kazanacağını hatırlatırım.

Makina Kimya Endüstrisi Kurumu Eleman Alımı

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir