Ev / PERSONEL ALIMLARI / Polis Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Alımı İlanı
Sponsor Reklam

Polis Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Alımı İlanı

Türkiye'nin güvenlik personel ihtiyacını karşılamak amacıyla Polis Meslek Yüksek Okulu istihdamı sağlamak amacıyla 2500 polis adayı alacak. Polis Meslek Yüksek Okulu öğrenci alımı ilanı için verilen bilgilere göre 2016-2017 eğitim öğretim döneminde alınması planlanan 2500 polis adayı sınavlarda başarılı olanlar arasından seçilecek. Eğitim sonrasında başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacaklar.

Polis Meslek Yüksek okullarında eğitim vermek amacıyla bayan ve bay adaylar olarak toplamda 2500 öğrenci alınması planlanıyor. Polis adayları arasından alınacak personel sayısı 250'si kadın 2252 erkek olmak üzere toplamda 2500 kişi olacak.

Polislik için başvuru şartları

Herhangi bir lise mezunu olmak ya da son sınıfta okumak

YGS sınavına girmek, YGS sınavının herhangi bir köründe minimum 270 puanı almış almak

Erkek adaylar için boy uzunluğu 167 santimetre, bayan adaylar için 162 santimetreden en az

 Beden kitle endeksi 18 ve  27 arasında bulunmak

Sağlık açısından Türkiye'nin her bölgesinde görev yapmaya elverişli olmak

1 Ekim 2016 itibariyle 18 yaşını tamamlayan adaylar ile 31 Aralık 2016 tarihi itibariyle de 26 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir

Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencisi olabilmek ve sonrasında da polis olarak atanabilmek için ilanın detaylarını iyice okumanızı tavsiye ederiz. Bu amaçla emniyet müdürlüklerinden ya da Web siteleri aracılığıyla ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Kısa yoldan çalışma hayatına atılmak ve orta düzey gelire sahip olmak isteyenler Polis Meslek Yüksek Okulu öğrenci alımı ilanı ÇOK İYİ OKYUP GEREKLİ ŞARTLARI TAŞIYANLARIN müracat yapmasını tavsiye ederiz. Elbette vatan sevgisi olması da gerekir ki işten zevk alasınız.

BU İŞ İLANI DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir