Ev / PERSONEL ALIMLARI / Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı
Sponsor Reklam

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere 44 tane Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı kamuoyuna duyuruldu. Bakanlık tarafından verilen ilana göre alınması düşünülen sözleşmeli personelin sayısı ve ünvanları şu şekilde olacak, bakanlık bünyesinde alınması düşünülen kadro ve personel sayısı aşağıdaki gibi düşünülmektedir;

33 tane Orman Mühendisi istihdamı sağlanacak

7 tane Bilgi İşlem mühendisi alınacak

2 tane veteriner hekim alınacak

1 tane biyolog

1 tane de avukat

Orman ve Su İşleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için başvuru şartları şu şekilde olacaktır;

Adayların 657 sayılı devlet memurları kanununa göre kanununda yer alan 48 inci maddenin kapsadığı bütün şartları taşıması gerekiyor.

  • İlana başvurmak isteyen erkek adayların askerliğini yapmış olması gerekmektedir ya da tecil ettirmiş olmalı veya askerlikten muaf bulunması gerekir.
  • Bakanlık bünyesinde çalışmak isteyen sözleşmeli personel adaylarının sağlık açısından Türkiye'nin bütün bölgelerinden çalışması için herhangi bir engeli bulunmaması gerekiyor.
  • Ayrıca ek olarak seyahat engeli olmaması ve her türlü arazide çalışmaya uygun özellikte olması gerekmektedir.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı sözleşmeli personel alım başvuru tarihi ve yapılması gereken işlemler şöyledir:

Başvurmak isteyen adayların Bakanlığın resmi internet sitesindeki başvuru formunu doğruca okuyarak ilgili bölümleri eksiksiz doldurması gerekir. Bütün kontroller yapıldıktan sonra elektronik ortamda doldurulan form Bakanlığı gönderilerek işlemler tamamlandıktan sonra, başvuru işlemlerinin 29 Nisan Cuma günü başlayarak 9 Mayıs 2016 Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona ereceğini hatırlatarak başvuru yapacak adayların belirtilen kadrolar için üçer tercih yapması gerekiyor.

Başvurular bittikten sonra değerlendirme sonuçları 10-18 Mayıs 2016 tarihleri arasında açıklanması kararlaştırıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için açılan kadrolar hakkında ayrıntılı bilgi almak için Bakanlığın web sitesi iyice incelenerek kılavuzu okunması gerekir. Herkese başarılar dileriz zamanında müracaat yapmayı unutmayınız.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir