Ev / İŞ HAYATI / İş Fırsatları / Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı Yapacak
Sponsor Reklam

Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı Yapacak

 Türkiye'nin yeşillenmesi için çalışan Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştırmak üzere Devlet Personel Başkanlığı vasıtasıyla bir ilan yayınlayarak memur alımı yapacağını duyurdu.

OGM memur alımı başvuruları ne zaman olacak?

Konu ile ilgili ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. Orman Genel Müdürlüğü memur alım ilanı hakkında kamuoyu ile paylaştığı duyurusunda bakanlık alt birimi olan Orman Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 22 Haziran 2016 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuru bile memur alımı yapılacağı belirtildi. Orman Genel Müdürlüğü memur alımı başvurular ne zaman? OGM memur alımı için başvuruların 18 Temmuz 2016 tarihinde başlayacağı bildirildi. Başvuruların 29 Temmuz 2006 tarihinden önce tamamlanması gerektiğini hatırlatalım.

Orman Genel Müdürlüğü memur alımı ilanı ayrıntıları şöyle;

OGM memur adaylarında aranan özellikler

657 sayılı DMK 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak

Yurdun her yerinde görev yapabileceğini gösterir tam teşekküllü bir Hastaneden alınan sağlık kurulu raporu

Askerlikle ilişkisi bulunmamak ya da askerlik çağında olanların ertelenmiş olmaları veya muvazzaf askerlik hizmeti yapmış olmaları isteniyor

Arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması pozitif olmak

2014 KPSS en az 50 puan olması gerekiyor

Yüksek öğretim kurumlarına bağlı önlisans programlarının herhangi birinin ormancılık ve orman ürünleri, ormancılık, orman işletmeciliği, orman ürünleri, Fidan yetiştiriciliği, odun dışı Orman Ürünleri, Fidan yetiştirme, budama ve aşılama, Fidan ve Fidecilik, aşılama avcılık ve yaban hayatı, av ve yaban hayatı bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak

OGM memur alımı aday sayısı hakkında Orman Genel Müdürlüğü memur alımı ilanında başvuruların 18 Temmuz ve 29 Temmuz 2016 tarihleri arasında mesai saati bitiminde sona ereceği bildirilmektedir. Memur olmak için başvurmak isteyen adayların ogm.gov.tr adresine Giriş yaparak web sitesi üzerinden başvuru formunu eksiksiz doldurması gerekmektedir. Dilekçe, posta ya da şahsen yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Adaylar kendilerine sunulan ek-1 listesindeki illerden en fazla 10 il tercihi yapacaklar. Yerleştirme KPSS puanı en yüksek olandan başlanarak tercih edilen illere göre yerleştirilecektir ve memur alımı yapılacak olan kadronun 4 katı kadar aday çağırılacaktır. Son adayla eşit puan alan adayların sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanacağı belirtilmektedir.

Uygulama sınavına çağrılacak adayların yine kurumun web sitesinden 10 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanacağı bildirilmektedir.

Orman Genel Müdürlüğü Kaç Memur Alımı Yapacak

Orman Genel Müdürlüğü memur alımı yapacak şehirler ve personel sayısı;

Adana 18 personel, Kastamonu 16, Antalya 14, Balıkesir 14, Kırklareli 13, Sinop 8, Yozgat 6, Kütahya Sakarya Uşak 4'er personel, Bolu Denizli, Manisa Konya 3'er personel, Çanakkale, Mersin iki personel, Afyon ve Eskişehir bir personel olarak memur alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Orman Genel Müdürlüğü toplam 119 memur alımı yapacak. Şartları taşıyan ve işe ihtiyacı olan adayların zamanında müracaat etmesini tavsiye ediyoruz.

Ayrıca Gözatın

Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan giyinme sayesinde ticaret hiçbir zaman bitmez. Bu sebeple Giyim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir