Ev / 5N1K / Nasıl Zengin Olunur?
Sponsor Reklam

Nasıl Zengin Olunur?

 ZENGİN OLMANIN EN KOLAY YOLU

Zengin olmak istiyorsanız, mutlu yaşamak istiyorsanız, bu düşünceyi ilk olarak aklınızda oluşturmanız gerekmektedir. İnsanlar yönlendiren, sürekli fikir akışı içinde, yani belleğinde kendine sakladığı küçük konuşmaları olan mistik canlılardır. Zengin olmak için ne yapmalıyım? Her insanın aklından durmadan farklı düşünceler geçer en çok korktuğu da fakir olmak, yoksul kalmak, bir şeylerden mahrum olmak gibi olumsuz düşünceleridir. Oysa insanoğlu kötü düşüncelerin esiri olmak zorunda değildir. Bu olumsuz insanı yoran adil olmayan kötü düşüncelerden sıyrılıp hayatın tadını çıkarmak için zengin insanlar gibi yaşamayı hayal etmeden düşünerek zengin bir hayatın başlangıcını yakalamalı diye düşünüyoruz. Zengin olarak bilinen insanlar da dünyaya ilk geldiklerinde çok zengin değillerdir. Onlar da normal insanların yaptıkları gibi, fakir kalacaklarını sanırlardı. zengin insanlar fakirlikten kurtulmak için sürekli büyük düşündüler, hayal kurdular, zenginliği hayal ettiler ve sonunda zengin olmayı başardılar. Sizler de bir yerlerden başlayarak zenginliği düşünmelisiniz, zenginliği kafanızda tasarlamalısınız, sonunda sizden zenginliği yakalayabilirsiniz. Denemezseniz asla ve asla zengin olamazsınız, düşüncelerin kölesi olursunuz.

Zengin olmak için ne yapmalıyım?

Zengin olmak için öncelikle iyi bir bütçe yapmamız gerekir. Harcayacağınız her paranın nereye gittiğini bilmelisiniz. Kendinize planlar yaparak bütçe hesabı oluşturmalısınız. Yoksa büyük şoklar yaşayarak paranın nereye gittiğini bilemezsiniz. İşte hesapsız, plansız, bütçesiz yaşayan insanlar fakir olmaya, fakir kalmaya mahkum olurlar. Zengin olmak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken önemli bir çalışma da iyi bir bütçe ve bu bütçenin de delik olmaması hatta ve hatta bütçenin sürekli artması için çalışmalısınız. Kısa yoldan nasıl zengin olabilirim? [caption id="attachment_1543" align="alignleft" width="300"]kısa yoldan nasıl zengin ol! Kısa yoldan zengin ol![/caption]

Nasıl Kolay Zengin olunur?

Dünyadaki milyoner olan bütün insanların sürekli günlerini gün ederek, yattığı yerden para kazandıklarını düşünüyorsanız aldanıyorsunuz. Zengin insanlar da çalışarak para kazanır. Hatta ve hatta zengin insanlar fakir insanlara oranla 10 katı daha fazla çalıştığını biliyor musunuz? Zengin olmak için öncelikle sorumluluk almak gerekir. Bazı durumlarda sizin insiyatifinizde olmayan kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Fakat her zaman insanın düşünceleri bu olumsuz durumlara karşı nasıl tepki vereceğini bilmeyebilir. İnsan hayatının bazen istediği gibi gitmediği durumlarda,  kendisi sorumluluk almak zorundadır. Yani olumsuz giden durumları değiştirmek insanın kendi elindedir. Kötü durumları, şartları, kötü şansını suçlayarak geçirmemeli. Önceki olumsuz durumları ve önceki yaptığı hataları yapmamalı, hataların bahanelerin arkasına sığınmamalıdır. Zengin olmanın yolu çok uzak değildir.

Zengin olmak istiyorum

İnsan hata yapan bir canlıdır. Hata yapıldığı zaman hatalardan ders alınmalı, aynı hatayı tekrar tekrar yapmamaya çalışmalıdır. Zengin insanların en önemli farkı, yaptıkları hatalardan ders çıkararak, aynı hatayı tekrar etmemeye çalışmalarıdır. Kısa yoldan nasıl zengin olabilirim diyenler yazıyı okusun.

ZENGİN İNSANLARIN YAŞAM FELSEFESİ

Varlıklı insanlar herkes tarafından cimri olarak bilinirler, oysa bazıları hayır işlerine kendini adamışken bazıları da gerçekten çok cimridir. Fakat bütün zenginlerin ortak noktası kendilerini ödüllendirdiklerini pek bilen yoktur. Çünkü ellerine en fazla para geçtiği zaman kendilerini ödüllendirmek yerine bu kazandığı parayı yatırma dönüştürmeyi severler. Yalnız yaptıkları yatırım gelecekte kendilerine zenginlik olarak geri döndüğü zaman işte o zaman hayatın tadını çıkarmaya bayılırlar. Kendilerini ödüllendirir ve alışveriş yapmayı severler. Gerçekten ihtiyacı varsa alışveriş yaparlar, alacağı bir ürünü gelecek dönemlerde kullanıp kullanılmayacağını hesap ederler. Bu insanlar her zaman kısa vadeli hesaplarını uzun vadeli hesaplarla karşılama yolunu tercih ederler. Satın aldığı herhangi bir şeyi kardan zarara dönüştürmeye çalışırlar. Örneğin çok gösterişli bir araba aldığında avantajları şu olur. Araba ile kendini harika hissederek ve harika görünerek kendine olan güvenin artmasını sağlar. Böylece mutlu görünmesini sağlar. Zengin olmanın yolu yakındır. Nasıl zengin olabilirim diyenlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Kimler zengin olabilir

Siz de kendinize olan güveni arttırmalı ve zengin görünüme girerek başlangıç yapabilirsiniz. Yoksul insanlar paralarını sürekli gösteriş getiren ürünlere harcamayı tercih ederler. Yani kendilerini olduğundan farklı gibi göstermeye çalışırken zenginler ise paralarını gösteriş yerine gerçekten zenginliğine zenginlik katacak harcamalar yaparlar. Kısa yoldan nasıl zengin olabilirim diye düşünmek pek akıllıca değildir. İnsanların başarısız olacağını düşünme korkusu büyük acı verdiğinden hayal kurmaktan, bir şeyi istemekten kendini alıkoyar. Fakat bu düşünceyi tam tersine döndürdüğünüz zaman yani içinizden geçirdiğiniz gizli isteklerinizi gerçekten gizli değil de gerçekten ulaşmaya çalıştığınız hedefler olarak düşündüğünüz zaman, zenginliğin birinci basamağından çıkmış olacaksınız ve sarsılmaz bir inançla bu düşünceyi sahiplenip başarılı olmak için önemli bir aşama kaydetmiş olacaksınız. Sonuçta zengin olmak ulaşılacak en önemli hedef değildir. Zengin olmak her bakımdan güzel bir düşünce, güzel bir hayattır. Ancak zengin olmanın en iyi yolu başka insanlara da hedeflerine varmaları için yardımcı olmak gerekir.

Ayrıca Gözatın

Bilgi Çağında Yaşamak

BİLGİYE ULAŞMANIN YOLU Bilgi çağı nedir? Dünya bilgisiz, düşünemeyen ve hazırcı insanlar için tersine dönmeye başladı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir