Ev / İŞ HAYATI / İş Fırsatları / Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu MKE memur alımı
Sponsor Reklam

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu MKE memur alımı

Türk Silahlı kuvvetlerine ihtiyacı olan silah, roket, mühimmat ve araç-gereç ihtiyacının temini amacıyla kurulan kısa adı MKE olan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu memur alımı yapacak. Bu önemli kurumda görev almak çalışmak isteyenlerin fırsatı değerlendirmesi gerektiğini hatırlatalım. 1921 senesinde askeri Fabrikalar Umum Müdürlüğü olarak hizmete başlayan Makina Kimya Endüstrisi Kurumu geleceğin savunma elemanlarına ihtiyaç duymaktadır. Şu anda dünyada elliye yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmekte olan bu kurumun önemli bir birey olmayı düşünenlere memur olma fırsatı verilmektedir.

Makina Kimya Endüstrisi Kurumu Eleman Alımı

Kurumun Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre teftiş kurulu başkanlığı müfettiş yardımcılığı için sınav yapılacak. Sınav ile ilgili bilgiler şu şekildedir; Görev yapılacak yer; Ankara Atama yapılacak kadro sayısı ve ünvanı; Müfettiş Yardımcısı 5 personel Sınavı açan birim ve adresi; MKE Genel Müdürlüğü teftiş kurulu başkanlığı Tandoğan Meydanı Ankara Sınav alım esasları; KPSS A Grubu kpss 54 puan türünden 75 ve üzeri almak gerekiyor. KPSS Tuana'nın 2015 ya da 2016 yıllarında A grubu kadrolar için yapılan sınavlarda seçilecek. Sınav yeri ve sınav tarihi; sınav sözlü ve yazılı olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır. Sınav için başvuru yapan adayların ilk 100 kişi puan üstünlüğüne göre yazılı sınava çağrılacaktır.

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu sınava katılma şartları

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu sınava katılma şartlarını taşıyan adayların 100 kişiden fazla olması durumunda en yüksek puandan başlamak üzere 100 adayı sınava çağıracaktır. Eğer eşit puan alma durumu söz konusu olursa eşit olan adaylardan tümü sınava alınacaktır. Sınav test usulü ile yapılacak, başarılı olanlar mülakata çağrılacaktır. [caption id="attachment_1838" align="alignleft" width="300"]Makina Kimya Endüstrisi Makina Kimya Endüstrisi[/caption]

Makina Kimya Endüstrisi Kurumu sınavı ne zaman?

Sınav 23 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir saat 10’da başlayacak sınav 13'te sona erecektir. Sınav yeri; Ankara Üniversitesi Tandoğan yerleşkesi Beşevler Ankara adresinde yapılacaktır. Sınavı kazanan adaylar MKE Genel Müdürlüğü'nün resmi web sitesi aracılığı ile adaylara hem sınava girmeye hak edenler hem de sınav sonucu duyurulacaktır.

Makina Kimya Endüstrisi Kurumu MKE sınav başvuru tarihi ne zaman?

Sınav resmi gazetede duyulduktan sonra başvuru işlemleri başlayacak ve 23 Eylül tarihine kadar devam edecektir. Başvurular için Makina Kimya Endüstrisi Kurumu memur alımı ilanı ayrıntıları kurumun web sitesi aracılığı ile enine boyuna incelenmelidir. Biz Site olarak sadece sınavın varlığını ve bu fırsatı değerlendirmek isteyenlere  duyuru mahiyetinde bilgilendirme yapıyoruz. Ayrıntıların Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu resmi web sitesinden takip edilmesini hatırlatıyoruz. Herkese bu önemli kurumda çalışmak için başarılar diliyoruz.

Ayrıca Gözatın

Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan giyinme sayesinde ticaret hiçbir zaman bitmez. Bu sebeple Giyim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir