Ev / PERSONEL ALIMLARI / Lise mezunu memur alımı yapılacak
Sponsor Reklam

Lise mezunu memur alımı yapılacak

Bu sene ortaöğretim kurumu mezunu olan yani lise ve dengi okulları bitiren herkesin kamuda memur olma hakkı doğdu. Sizler de lise mezunu iseniz devlet kademesinde memur olma düşünceniz varsa fırsatları iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarına lise mezunu memur adayları başvuru yapabilecek. Yapılan son düzenlemeler ile başta özel harekat polisi olmak için lise mezunu olmak yeterli. Kamuda 20 bin lise mezunu memur alımı yapılacağı duyuruldu. Sizler de bu fırsatı değerlendirerek üniversite mezunu olmadan kısa yoldan devlet memurluğu şansını yakalayabilirsiniz.

Kamuda hangi bakanlıklar lise mezunu memur alacak?

Başta İçişleri Bakanlığı, Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramadan lise mezunlarının Emniyet Genel Müdürlüğünde özel harekatçı olarak görev yapabileceğini açıkladı. Özel harekat polis alımı için herhangi bir sınav sonucunun puanının olmasına gerek yok. Emniyet Genel Müdürlüğü kısa süre içerisinde On bin polis alımı yapacak. [caption id="attachment_1890" align="alignleft" width="300"]Lise mezunu memur alımı  Lise mezunu memur alımı[/caption]

10 bin polis alımı için ayrıntılar tam olarak açıklanmadı. Ancak kısa süre içerisinde ilanla ilgili gerekli düzenlemeler yapılıp kamuoyuyla paylaşılacak. Elbette sadece lise mezunları değil bu memurluk fırsatı için üniversite mezunu olanlar da memurluk hakkını kullanacak. Lise mezunu olanlar ayrıca astsubay olma hakkını da elde edecek. Üniversite mezunu olanlar subay olarak Milli Savunma Bakanlığı'nda istihdam edilecek. İçişleri Bakanı Efkan Ala konu ile ilgili olarak daha önce yaptığı açıklamada Üç bin tane astsubayın lise mezunu olarak alınacağını, 500 tane subay alımı için de üniversite mezunu gençler arasından tercih edileceğini kamuoyu ile paylaşmıştı. Bu personellerin Milli Savunma Üniversitesi'nde eğitim alarak ordumuza kazandırılacağını hatırlatalım.

Adalet Bakanlığı personel alımı

Adalet Bakanlığı'nda kadrolu ve sözleşmeli personel alımı için lise mezunu adayların başvuruda bulunabilecek bildirildi. Burada da yine hiçbir sınav şartı aranmaksızın sadece lise mezunu olmak yeterli olacak. Adalet Bakanlığı personel alımı ile ilgili ayrıntılar ise şu şekilde olacak. Bakanlığın kadro vereceği sınıflar; mübaşirlik, şoförlük, zabit katibi, kaloriferci gibi pozisyonların lise mezunu sözleşmeli kapsamda olacak. Lise mezunu memur alımı ile ilgili ayrıntıların ilgili bakanlıkların ve ilgili kurumların Resmi Web siteleri aracılığı ile ayrıntılı şekilde öğrenilmesi gerektiğini hatırlatalım. Ne zaman memur alınacak, kaç kişi alınacak, ne zaman başvuru yapılacak, gibi konuların memur alımı yapacak olan bakanlıklar ve müdürlüklerdeki personel alım ilanları takip edilmelidir.

Ayrıca Gözatın

Tekzen personel alımı yapacak

Türkiye’nin önemli Yapı marketlerinde biri olan Tekzen personel alımı yapacak. Farklı açık pozisyonlar için Türkiye’nin farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir