Ev / İŞ HAYATI / İş Fırsatları / Lise mezunu astsubay, Üniversite mezunu subay alımı yapılacak
Sponsor Reklam

Lise mezunu astsubay, Üniversite mezunu subay alımı yapılacak

 15 Temmuz'da yapılan darbe kalkışması sonrasında görevden uzaklaştırılan subay, astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla İçişleri Bakanlığı lise ve üniversite mezunu subay astsubay alımı yapacağını duyurdu. İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bakanlığı'nda ihtiyaç olan ve Jandarma, Sahil güvenlik Komutanlığı'nda yetiştirilecek astsubay ve subay öğrenci alımı yapılacağını duyurdu.

Lise ve üniversite mezunu subay astsubay alımı

Bakan ala alınacak olan subay astsubay sayısı ile ilgili de bilgi verdi. Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda yetiştirilmek amacıyla 500 subay, üç bin tane de astsubay alınacağını söyledi. Bu yıl alımı yapılacak olan askeri öğrencilerin 2017 Ocak ayı itibariyle eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayacağı bildirildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bakan Ala, sivil asker ilişkilerinde sistemin yeniden inşasına yönelik olarak ciddi adımlar attıklarını, bu amaçla daha hızlı adımlar atılması amacıyla personel alımının da hızlandırıldığını dile getirdi. Zırhlı Birlikler okullarının merkezlerden çıkarılarak Jandarmanın Sahil Güvenlik Komutanlığı bağlanması için hızlı adım atıldığını örnek gösterdi. Sıranın Genelkurmay ilişkilerine, okullara geldiğini söyleyen bakan, örnek olarak askeri okulların sivilleşmesi gerektiğini, bu sebeple de hem sahil güvenlik hem de jandarma birimleri sivil olarak eğitim alacağını söyledi. Bu sebeple de personel alımları yapacaklarını dile getirdi.

[caption id="attachment_1864" align="alignleft" width="300"]subay astsubay subay astsubay[/caption]

Türkiye'nin güvenliğini sağlamak amacıyla yetiştirilecek olan öğrenciler devlet tarafından kurulan Milli Savunma Üniversitesi'nde yetiştirilecek Türk Silahlı kuvvetlerine personel yetiştirmek amacıyla kurulan Milli Savunma Üniversitesi ülkemizin ihtiyacı olan Güvenlik, kolluk kuvvetlerine yetiştirilmesinde kullanılacak. Bu amaçla bu yıl bu üniversiteye öğrenciler alınacak. Kurulan bu üniversitede eğitim görmek isteyen lise mezunu gençlerin ya da üniversite mezunu gençlerin kendilerine yetiştirmek amacıyla  Milli Savunma Üniversitesi'nde eğitim almaları gerekiyor. Bu sene 500 civarında subay yetiştirilecek, 3000 tane de astsubay yetiştirilecek.

Milli Savunma Üniversitesi ne zaman açılıyor

Eğitim 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlayacak. Bu sebeple ülkemizin inşasında, savunmasında görev almak isteyen lise mezunu astsubay adayları, subay adayları üniversite mezunu gençlerin bu fırsatları değerlendirmesi gerektiğini söyleyelim. Sistemli bir şekilde üniversiteye öğrenci kabul edeceklerini fırsatı değerlendirmek isteyen gençlerin de konuyu takip etmesini hatırlatalım.

İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili ayrıntıları ileriki günlerde kamuoyu ile paylaşacak. Bundan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapacak olan personel, üniversite mezunu olacak. lise ve üniversite mezunu subay astsubay alımı için siz de hazırlıklarınızı yapın.

Ayrıca Gözatın

Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan giyinme sayesinde ticaret hiçbir zaman bitmez. Bu sebeple Giyim …

5 yorumlar

  1. basvurular bittimi acaba

  2. Basvuru nezaman sartlari neler

  3. Selda derya sesli

    Lose mezunuyum yaş şartı varmı bilgilendirirseniz

  4. Tsk başvurusu

  5. Hayırlısı olsun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir