Ev / İŞ HAYATI / İş Fırsatları / Lise mezunu 10000 polis alımı 2016
Sponsor Reklam

Lise mezunu 10000 polis alımı 2016

Lise mezunu 10 bin polis alımı hakkında bilgi

Türkiye'nin güvenliğinde söz sahibi olacak Özel Harekat polislerinin yetiştirilmesi amacıyla polis akademilerine bağlı olan Polis Meslek Eğitim Merkezleri’nde özel harekat polisi yetiştirilmesi için 10000 özel harekat polis adayı alınacak. KPSS şartı olmayan ve en az lise ve dengi okul mezunu 10 bin polis alımı yapılacağı kamuoyu tarafından takip edilmektedir. Gençlere büyük bir iş fırsatı sunan bu ilan ile ilgili ayrıntıları gelecek günlerde ayrıntıları ile paylaşılacağı duyurulmuştur.

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girmek zorunda olmadan ve minimum lise mezunu ya da üniversite mezunu 10000 özel harekat polisi alımı yapılacak. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen gençlerin erkek ise askerliğini yapmış olmaları gerektiğini ve 28 yaşından gün almamış olmalarının önemli kriterler arasında olduğunu hatırlatalım. KPSS'siz minimum lise mezunu 10 bin polis alımı ile ilgili diğer bir ayrıntı ise, daha önce kamuoyunda polis olmak için üniversite mezunu olma şartının bulunmamasıdır Yani en az lise ya da dengi okul mezunu olan gençlerden 10000 özel harekat polisi alınacaktır.

Polis olmak için gerekli şartlar

Alınacak olan özel harekat polis adaylarının en önemli kriterleri arasında fiziki yeterlilik öne çıkmaktadır. Yani fiziki olarak polis olmak için elverişli olan adayların gerekli şartları taşıması halinde mülakat sınavına girerek kısa yoldan devlet memuru olma şansı yakalayacağını hatırlatalım. Polis Akademisi'ne bağlı olan polis meslek eğitim merkezlerinde yetiştirilecek olan özel harekat polislerinin doğal olarak ülke güvenliğinde özellikle terör bölgelerinde çalışacaklarını peşinen bilmelerinde fayda var. Bu durumu değerlendirmek isteyen lise mezunu erkek adayların askerliğini yapmış olması, 28 yaşından gün almamış olması en önemli kriterler arasında yer almaktadır.

Lise mezunu 10 bin polis alımı ne zaman yapılacak

KPSS şartı olmayan ve en az lise ve dengi okul mezunu 10 bin özel harekat polis alımı için başvuruların 10 Ekim'de yapılacak duyurulmuştur. Yine özel harekat polisi olmak için gerekli şartlar ve istenen belgeler başvuru tarihinden önce Polis Akademisi internet sitesinden kamuoyu ile paylaşılacaktır. Özel harekat polisi olmak isteyen erkek adayların Polis Akademisi internet sitesini takip ederek online başvuruların açılması halinde gerekli şartları taşıyanların istenen belgeleri tamamlayarak başvuru tarihinden önce hazırlıkların tamamlanmasından fayda vardır.

Özel harekat polisi olmak

Türkiye'nin güvenliğine aday olacak olan en az lise ve dengi okul mezunu 10000 polis alımı 2016 için şimdiden fiziksel olarak çalışmalara başlamanız gerektiğini biz sizlere hatırlatalım. Herkese bol çalışmalar diliyoruz.

Ayrıca Gözatın

Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan giyinme sayesinde ticaret hiçbir zaman bitmez. Bu sebeple Giyim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir