Ev / 5N1K / Kredi Borcu Yapılandırması Nedir, Nasıl Yapılır?
Sponsor Reklam

Kredi Borcu Yapılandırması Nedir, Nasıl Yapılır?

Arkadaştan, akrabadan ya da bir tanıdıktan borç isteme dönemi kapandığı için artık insanlar ihtiyaçlarını gidermek amacıyla gerekli şartları yerine getirenler bankalardan istediği kadar kredi çekebilir. İhtiyaçlarınızın teminini sağlamak amacıyla bankaların şartlarına göre kredi faizleri üzerinden kredi çekiliyor.

Kredi çekilen dönemde kredi faizleri yüksekse doğal olarak geri ödenmesi gereken borç miktarı yüksek oluyor, ancak ekonomi rayında gitmeye başlayınca faizler düşüyor. O zaman da yüksek faizli kredi çeken tüketiciler kredi borcu yapılandırması hakkını kullanmak istiyor. Bunun için daha önceden çekilen kredinin yeniden yapılandırılması amacıyla Kredi çektiğiniz Finans kurumuna giderek borcunuzun ya da Kredi faizini yeniden yapılandırılmasını talep edebilirsiniz.

Kredi yapılandırılması  nedir kredi borcu yapılandırma nasıl yapılır

Herhangi bir bankadan kredi çektiğinizde kredi borcunuzu azaltmak için kredi borçlarımı yapılandırmak istiyorum diyorsanız öncelikle kendi bankanıza giderek kredi faizini yeniden yapılandırma yapıp yapamayacaklarını sormanız gerekir. Yani kredi veren banka güncel kredi faizleri üzerinden kredi borcunu yeniden yapılandırarak ödemeniz gereken miktar otomatikman aşağıya çekilir. Ancak bankaların çoğu bunu kabul etmemektedir. O zaman sizde bir başka bankaya giderek durumu izah edersiniz. Başka bankadaki Kredi borcunuzu kredi transferi yapmayı kabul eden bankaya getirebilirsiniz. Böylece güncel faiz üzerinden size yeni kredi verecek olan banka sizin kredi borcu yapılandırma teklifinizi kabul edecek ve borcunuz olan bankaya sizin adınıza talepte bulunarak kredi transferi yapacaktır.

[caption id="attachment_2158" align="alignleft" width="300"]Kredi Borcu Yapılandırması Nedir, Nasıl Yapılır? Kredi Borcu Yapılandırması Nedir, Nasıl Yapılır?[/caption]

Kredi transferi nedir nasıl yapılır

Kısa ve net bir şekilde söylemek gerekirse, sizin daha önce Kredi çektiğiniz bankanın faizleri, güncel kredi faizlerinden çok yukarılarda ise, güncel faizler üzerinden yeni bir kredi çekmiş gibi yaparak başka bir bankaya borcunuzu transfer edebiliyorsunuz. Buna ekonomi terminolojisinde kredi borcu yapılandırma adı verilmektedir.

Kredi borçlarımı yapılandırmak istiyorum

Sizler de kredi borçlarımı kapatmak istiyorum güncel Faizler üzerinden kredi borcumu yapılandırmak istiyorum diyorsanız iyi bir piyasa araştırması yapın önceki dönemlerde çektiğiniz kredi faizleri yüksekse ve şuan için kredi faizleri öncekine göre düşükse kredi borcu yapılandırma fırsatını değerlendirin.

Yasal olarak bankalar kredi transferi yapmak zorundadırlar. Bu sebeple Kredi çektiğimiz bankadan yaptığınız kredi borcu yapılandırma talebi olumsuz olarak cevaplandırıldıysa bir başka bankaya giderek Kredi borcunuzu transfer ettirebilirsiniz.

Ayrıca Gözatın

Evde Gömlek Paketleme İşi

Evde ek iş imkânlarına talep gün geçtikçe artmakta olup, yaptığımız bir araştırmaya göre evde gömlek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir