Ev / İş kurma fikirleri / Kısa Zamanda Para Kazandıracak İş Fikirleri
Sponsor Reklam

Kısa Zamanda Para Kazandıracak İş Fikirleri

Kısa zamanda kazandıracak iş fikirleri için insanlar çok acil para kazanmak için ek iş fırsatlarını değerlendirmek istiyor. Bunun için de kısa sürede para kazandıracak iş fikirlerinin neler olduğunu merak ediyoruz. Biz de size çok kısa zamanda yapılacak ve bol para kazandıracak ek iş fikirlerini örneklerle anlatmak istiyoruz. Bunun için karides çiftlikleri, karides yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, gurme mutfakları, mantar üretimi, solucan gübresi, organik patates, organik tarım, çiçek tarlası gibi farklı fikirlerin önerebiliriz.

Karides yetiştiriciliği

Bu farklı fikirler sizlere kısa süre içerisinde oldukça fazla gelir sağlayabilir. Pahalı bir besin maddesi olan karides en çok ilgi gören ve para kazandıran işler arasında yer almaktadır. Eğer bu işle ilgilenmek isterseniz ayrıntılı bir şekilde araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Karides yetiştirmek için 17 derece ve üzerindeki sularda özel olarak yetiştirilen türler bulunmaktadır. Karidesler milyonlarca yumurta bırakır ve çok hızlı çoğalıyor, böylece hızlı bir kazanç elde etmenize yardımcı olur. Oldukça bereketli ve kazançlı bir fırsat sunan karides yetiştiriciliği bilgi birikimi gerektiren işler arasındadır. Çünkü sıcaklığın uygun şekilde önceden hazırlanması gerekir.

Organik patates yetiştiriciliği

Türkiye'de gittikçe yayılmaya başladı. Çünkü topraklar gittikçe kirleniyor, sağlıklı ürünler bulmak oldukça zor. Pirinç, buğday, Mısır ve patates dünya çapında en çok talep edilen besin ögeleridir. Diğerleri toprak üstünde yetişirken, toprak altında yetişen patates çevre kirliliğinden etkilenecek ürünlerdendir. Sertifikası alınmış organik patatesler elde ederek oldukça fazla ve hızlı gelir elde edilebilir. Toprağın böceklerden temizlenerek mükemmel bir kompost yapılarak organik patates üretilebilir. Unutmayın organik patatesler tarlalarda üretilmiyor. Özel olarak hazırlanmış seralarda üretilmektedir. Genetiği oynanmamış türlerin yetiştirilmesi şarttır. Para kazandıran işler arasında Patates yetiştiriciliği kendinizi geliştirerek oldukça fazla ve hızlı kazanç elde edebilirsiniz.

Ayrıca Gözatın

Cam Balkon İşi Hakkında Bilgi

Hareketli balkon fikri Otomatik hareketli küpeşte balkon sistemi, Panorama cam balkonlar, hareketli küpeşte, küpeşte tente …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir